در پی باخت یک بر صفر تیم فوتبال شالکه در بازی خانگی هفته‌ جاری‌اش مقابل وردربرمن، مسئولان این باشگاه اعتماد خود به سرمربی‌شان دیوید واگنر را از دست داده‌اند.

طبق گزارش نشریه اشپورت آلمان، یازدهمین بازی بدون برد متوالی آبی‌پوشان گلزن‌کرشن سبب شده است که جایگاه واگنر به خطر بیفتد. با اینکه یوخن اشنایدر مدیر ورزشی باشگاه در مصاحبه اخیرش تأکید کرد که باشگاه همچنان به واگنر اعتماد دارد، گزارش رسانه‌های آلمانی حاکی از آن است که تضیمنی برای بقای مربی ۴۸ ساله وجود ندارد. آنها اخراج دومنیکو تدسکو، سرمربی سابق تیم که بارها از سوی باشگاه مورد حمایت واقع و در نهایت اخراج شد را مدرکی برای قطعی نبودن ماندن واگنر می‌دانند.

اشپورت در ادامه گزارش خود از جانشینان احتمالی واگنر در صورت اخراج این مرد آلمان نام می‌برد و رالف رانگنیک، راجر اشمیت، جسی مارش و رالف هازن‌هوتل را معرفی می‌کند مربیانی که همه آنها یا مشغول به کار هستند یا برای آینده خودشان را به یک تیم متعهد کرده‌اند. به همین دلیل مسئولان باشگاه گزینه‌های دیگری مانند مارک فن‌بومل هلندی، مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی ایران و حتی رائول گونسالس را زیر نظر گرفته‌اند.

فن بومل پس از ترک پی‌اس‌وی آیندهوون بیکار است و شرایطی مشابه به ویلموتس دارد که بعد از ترک تیم ملی ایران هنوز تیمی حاضر به استخدام او نشده است. رائول اما در حال حاضر هدایت تیم دوم باشگاه رئال مادرید را برعهده دارد. ویلموتس در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۰ برای شالکه توپ می‌زد و تا حد زیادی با جو این باشگاه آشنا است. رائول نیز پس از ترک رئال مادرید به شالکه پیوست. فن‌بومل اما برخلاف این دو نفر سابقه بازی در شالکه را ندارد اما به سبب دوران بازیگری‌اش در بایرن مونیخ با بوندس‌لیگا آشناست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند