«جیمز متیس» وزیر دفاع پیشین آمریکا بامداد پنجشنبه به وقت تهران در واکنش به سرکوب اعتراضات جاری مناطق مختلف ایالات متحده اعلام کرد که رئیس سابق وی سعی در ایجاد اختلاف میان مردم آمریکا را دارد.

متیس در بیانیه‌ای تصریح کرد: ترامپ اولین رییس جمهوری است که هیچ تلاشی برای برای متحد کردن مردم آمریکا نمی‌کند و حتی سعی دارد میان آمریکایی‌ها اختلاف بیاندازد.

وی ضمن انتقاد شدید از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ناآرامی‌های جاری این کشور، وی را «تهدیدی علیه قانون اساسی آمریکا» دانست.

وزیر دفاع اسبق آمریکا گفت که مردم ایالات متحده آمریکا باید مسئولانی که قانون اساسی را به تمسخر می‌گیرند، به پاسخگویی وادار کنند.

او با اشاره به حضور نیروهای ارتش برای سرکوب معترضان، از «هرگونه تفکر برای تبدیل کردن شهرهای آمریکا به میدان نبرد» به شدت انتقاد کرد و از مردم کشور خواست تا با آن مخالفت کنند.

ترامپ شنبه گذشته در جمع خبرنگاران تهدید کرده بود که در صورت درخواست مقامات ایالت مینه‌سوتا که پس از قتل وحشیانه یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس شاهد تظاهرات گسترده‌ای بوده است، نیروهای ارتش آمریکا در اسرع وقت به این ایالت اعزام خواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند