«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز شنبه در پیامی توئیتری در واکنش به اعتراضات گسترده مردم این کشور به قتل فجیع «جورج فلوید» در  پیامی توئیتری نوشت: آدم های «جو بایدنِ» خواب‌آلود آنقدر چپ افراطی هستند که برای از زندان درآوردن هرج و مرج طلب ها و احتمالا افراد دیگر تلاش می کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا در این باره ادامه داد: «جو بایدن» هیچی درباره این نمی داند او نادان است؛ آنها قدرت واقعی هستند نه «جو». آنها اوضاع را تحت کنترل دارند. افزایش مالیات برای همه در راه خواهد بود.

وی در پیام دیگری روز بعد از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را وعده داد و اضافه کرد: سوم نوامبر.

آمریکا از سه شنبه هفته قبل به دلیل قتل فجیع یک سیاه پوست بدست پلیس این کشور صحنه اعتراضات گسترده شده و مداخله پلیس برای متفرق کردن معترضین موجب به خشونت کشیده شدن این اعتراضات شده است.

این در حالی است که قوانین منع تردد در حدود ۴۰ شهر آمریکا اجرایی شده است؛ اما معترضان این قوانین را نادیده گرفته‌اند و این موضوع تنش‌های زیادی را بین نیروهای پلیس و معترضان ایجاد کرده است.

پلیس ضد شورش در نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا و لس‌آنجلس با معترضان درگیر شده و با استفاده از شلیک گاز اشک‌آور و اسپری فلفل به‌دنبال متفرق کردن جمعیت بوده است.

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند