به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تاسیسات موشکی Pacific Missile Range Facility در جزیره کائووای در هاوایی واقع است و به زودی میزبان اسکادران تهاجمی کنترل فضای ۲۹۳ وابسته به نیروی فضایی ارتش آمریکا خواهد بود اما تنها از قابلیتهای موجود در این تاسیسات استفاده خواهد کرد. این اسکادران بر دفاع از سیستم‌های ارتباطی فضایی آمریکا در برابر هرگونه حمله و اجرای جنگ الکترونیکی در فضا و مختل سازی ارتباطات دشمن بالقوه متمرکز خواهد بود.

این تنها ماموریتی نیست که برای این تاسیسات تعیین شده است. این پایگاه یکی از اصلی‌ترین مکان‌های آزمایش تسلیحات مدرن آمریکا به ویژه موشک بوده و مورد استفاده آژانس‌های دولتی و مقاطعه کاران خصوصی قرار می‌گیرد. همچنین تاسیسات PMRF تستهای مربوط به برنامه موشکهای مافوق صوت را نیز انجام می‌دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیرا از موشک مافوق صوت این کشور تحت عنوان موشک "سوپر-دوپر" یاد کرد، هر چند که تولید آن هنوز تکمیل نشده و قابلیتهای مربوط به آن نیز فاش نشده است.

همزمان گزارش شده که چین در آستانه تحویل اولین موشکهای مافوق صوت خود به ارتش این کشور است. روسیه نیز به نوبه خود اعلام کرده که دو نوع موشک مافوق صوت را به زرادخانه خود اضافه کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند