وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در گفت‌وگو با یک شبکه خبری این کشور  از چین انتقا کرد و گفت، پکن قصد نابودی ارزش‌های غرب را دارد.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در گفت‌‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» با اتهام‌زنی علیه چین گفت که حزب کمونیست این کشور طی دهه گذشته در تلاش برای تضعیف آمریکا در صحنه جهانی، بسیار تهاجمی‌تر شده است.

وی در این باره گفت: «این حزب کمونیست چین است که خود را در تخریب ایده‌های غرب، دموکراسی غرب و ارزشهای غرب می‌بیند.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: «این کار، آمریکایی‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. چین به تردد تجاری  بی توجهی می‌کند و و تاسیسات نظامی در برخی مناطق در منطقه ایجاد می‌کند.»

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا افزود: «ما شاهد افزایش فعالیت سایبری آن‌ها، تلاش برای آسیب رساندن در نقاط مختلف جهان هستیم و این حزب کمونیست چین بسیار تهاجمی است.»

این در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه چین در رزوهای گذشته در پیامی در توئیتر به اظهارات اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در انتقاد از لایحه امنیت ملی چین در هنگ‌کنگ، با طعنه به قتل مرد غیر مسلح سیاه‌پوست توسط پلیس آمریکا اشاره کرد.

«هوآ چون‌ینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین  با اشاره به این پیام «مورگان اورتاگس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا  تنها به نوشتن جمله «نمی‌توانم نفس بکشم» بسنده کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند