به گزارش راشاتودی، آمارهای گمرک چین حاکی از آن است که این کشور در ماه آوریل ۱۸ درصد به واردات نفت از روسیه را نسبت به مدت مشابه سال گذشته‌، افزایش یافته است.

در این ماه چینی‌ها، به طور متوسط روزانه 1.75 میلیون بشکه نفت از روسیه خریدند که نسبت به 1.49 میلیون بشکه آوریل سال 2019 و 1.66 میلیون بشکه ماه قبل میلادی، افزایش چشمگیری داشته است.

این آمارها همچنین نشان می‌دهد که روسیه با پشت سر گذاشتن عربستان، بزرگترین صادر کننده نفت به چین در ماه آوریل بوده است.

چین نه تنها واردات نفت از عربستان را افزایش نداده بلکه از 1.53 میلیون بشکه در روز در آوریل 2019 به 1.26 میلیون بشکه در روز در مدت مشابه امسال، رسانده است.

چین در ماه آوریل به طور متوسط روزانه 9.84 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده است که 160 هزار بشکه روزانه بیشتر از ماه مارس بوده است اما نسبت به آوریل سال 2019 معادل 800 هزار بشکه در روز، پایین‌تر قرار داشته است.

علیرغم کاهش واردات نفت چین در ماه آوریل اما این کشور مجموعا در 4 ماه نخست سال جاری خرید نفت خود را 1.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داده است.

موسسه ریفینیتو، پیش‌بینی کرده است واردات نفت چین، طی ماه جاری به بیشترین میزان در تاریخ این کشور رسیده  و معادل 12.7 میلیون بشکه در روز است که بخش قابل توجهی از این واردات از کشورهای عضو اوپک انجام می‌شود.

پالایشگاه‌های چینی برای نخستین بار از ماه نوامبر شاهد رسیدن محموله‌های نفتی از آمریکا هم خواهند بود.

سفارش خرید نفت آمریکا در ماه مارس و زمانی که قیمت نفت آمریکا سقوط کرد ثبت شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند