افشین پیروانی پس از برگزاری جلسه با یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول‌پناه در باشگاه، در مورد وضعیت تیم و شروع تمرینات گفت: شرایط خوب است و تمرینات را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود نمونه آزمایش بازیکنان برخی تیم‌ها مثبت اعلام شده است، خاطرنشان کرد:‌ اگر خودمان بخواهیم مشکلی به وجود نمی‌آید، و از طرفی اگر خودمان بخواهیم ممکن است مشکلات زیادی ایجاد شود. اگر بخواهیم به سمت و سوی خاصی حرکت کنیم آنوقت اوضاع خوبی را شاهد نخواهیم بود.

وی افزود: خواهش من از فوتبالیست‌ها این است که خود را از سایر مردم بالاتر نبینند. چه فرقی بین آنها با یک راننده تاکسی وجود دارد؟ اگر قرار باشد خطری وجود داشته باشد، این خطر برای همه یکسان است. باید دیدگاه مثبت داشته باشیم و هیچکس نمی‌تواند تضمین دهد که کرونا تا چند ماه دیگر از بین برود. اگر نکات ایمنی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم مشکلی پیش نخواهد آمد. باید زندگی در کنار کرونا را یاد بگیریم.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه برخی مدیران باشگاه‌ها دوست ندارند، لیگ برگزار شود، گفت: مشکلات اقتصادی در این زمینه بی تاثیر نیست و باید به مدیران هم حق بدهیم. البته باید تابع قانون باشیم. من امروز عکسی را از شمال کشور دیدم که شلوغ تر از همیشه بود. باید این جمله را حذف کنیم که فقط کرونا به فوتبال اختصاص دارد.

پیروانی در مورد برخی اظهار نظرها که گفته بودند پرسپولیس از امکانات خاص و ویژه‌ای بهره‌مند است، اضافه کرد: این وظیفه من بود به دنبال شرکت‌های پیشرفته در زمینه ضدعفونی کردن بروم. ما آینده‌نگری کردیم و از فرد خاصی کمک نگرفتیم. هیچ ارگانی به ما کمک نکرد. ما برای تهیه این امکانات زحمت کشیدیم. تا الان هم اتفاق خاصی رخ نداده است و بدون مشکل تمریناتمان را دنبال می‌کنیم.

وی  در رابطه با اینکه فدراسیون قاطعیت لازم را از خود نشان نداده است، اضافه کرد:‌ فدراسیون چندین ماه است که بدون رییس اداره می شود و این  موضوع تاثیرگذار است. مگر می شود در شرایط حساسی که تیم ملی برای صعود به جام جهانی تلاش می کند فوتبال را تعطیل کرد؟ مگر می‌شود بازیکن چندین ماه تمرین نکند؟ برای مثال در لیگ قهرمانان آسیا آیا می‌توانیم بگوییم که بازیکن ما کرونا گرفته است و ما نمی‌آیم. هم محروممان می‌کنند و هم جرایم سنگین در نظر خواهند گرفت. اینکه هر باشگاهی برای خودش تصمیم می‌گیرد که بازی نمی‌کند اتفاق خوبی نیست و ما نیاز به فدراسیون مقتدر داریم.

پیروانی اضافه کرد: از سازمان لیگ تشکر می‌کنم. آنها آمدند و بازی ما با سپاهان را بدون تماشاگر کردند اما چند تیم علیه ما بیانیه دادند. دیدید که چند روز پس از آن تمام دنیا بدون تماشاگر کردند. اگر سازمان لیگ گرفتن آزمایش را هم اجبار  نمی‌کرد، معلوم نبود که چند بازیکن کرونا دارند. شاید برخی تیم‌ها از ترس از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان می‌گویند فوتبال تعطیل شود و برخی از ترس سقوط کردن. باید تابع قانون باشیم. ما  نیاز به فدراسیون و سازمان لیگ مقتدر داریم که دستور به برگزاری بازی‌ها دهد. پرسپولیس صدر جدول است و باید فرقی بین این تیم و سایر تیم‌ها باشد.

وی در مورد اینکه او از طرف باشگاه مامور به تمدید قرارداد بازیکنان شده است، گفت: ۹ بازی در لیگ و ۲ بازی در جام حذفی و چهار مسابقه در لیگ قهرمانان آسیا داریم و باید این بازی‌ها به پایان برسند. من به هواداران می‌گویم که تمام بازیکنان خواهند ماند و از خدایشان هم است که در پرسپولیس بمانند. خیلی از بازیکنان تیم‌های دیگر هم دوست دارند به پرسپولیس بیایند.

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت آنتونی استوکس اضافه کرد: این موضوع را از مسوولان باشگاه سوال کنید.

پیروانی گفت: ما با قدرت تمرین می‌کنیم و پا به مسابقات خواهیم گذاشت. ما در باشگاه پرسپولیس به دنبال قهرمانی در لیگ و  جام حذفی هستیم.

وی در مورد شایعه جدایی کریم باقری از پرسپولیس اظهارکرد:‌ کریم باقری از فوتبالیست‌های بزرگ ایران بوده و امروز نیز یکی از مربیان بزرگ کشور است. او هر روز سر تمرین حضور پیدا می کند و عاشق پرسپولیس است.

پیروانی گفت: پروتکل‌های بهداشتی در اختیار ما قرار داده شده و کل تیم موظف به اجرای این دستورالعمل های اعلام شده هستند و باید به کرونا عادت کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند