به گزارش اسرائیل نشنال نیوز؛ برخی رهبران کشورهای مطرح اروپایی با ارسال نامه‌های شخصی جداگانه به «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی از او خواسته‌اند تا از هر گونه اقدامی برای الحاق کرانه باختری خودداری کند.

گفته شده «امانوئل ماکرون»، رئیس جمهور فرانسه در نامه شخصی خود به نتانیاهو از او خواسته است تا از اقدامات یکجانبه خودداری کند.

همچنین نخست وزیران انگلیس و ایتالیا نیز از دیگر رهبران اروپایی بوده‌اند که نامه‌های شخصی مشابهی به نتانیاهو ارسال کرده‌اند.

علاوه بر این نسخه‌ای از نامه‌های جداگانه رهبران اروپایی نیز به «بنی گانتز»، رئیس کنست ارسال شده است تا از هر گونه اقدامی برای الحاق کرانه باختری خودداری شود.

رژیم صهیونیستی قصد دارد به زودی بیش از ۳۰% از مساحت کرانه باختری را به اراضی اشغالی خود، ملحق کند؛ اقدام تجاوزگرانه‌ای که مورد انتقاد شمار زیادی از کشورها قرار گرفته است.

این اقدام رژیم صهیونیستی براساس طرح جنجالی «دونالد ترامپ» درباره فلسطین صورت می‌گیرد که به «معامله قرن» معروف شده و چند ماه پیش منتشر و موجب خشم فلسطینیان و رد آن از سوی جامعه بین‌المللی شد.

در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود تا شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.

برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای این تصمیم، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند