جلال ملکی سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، در خصوص اینکه آیا با توجه به رخ دادن زلزله ۴ ریشتری در تهران حادثه‌ای تا این لحظه به سازمان اعلام شده یا نه،‌گفت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ گونه حادثه‌آی در شهر تهران رخ نداده است.

وی در پاسخ به اینکه دیده شده است خودروهای آتش‌نشانی به بیرون از ایستگاه‌های سطح شهر آمده اند، دلیل این اتفاق چیست، گفت: ‌این یک پروتکل داخلی و یک نوع افزایش آمادگی در سازمان آتش‌نشانی محسوب می‌شود. 

سخنگوی آتش‌نشانی شهر تهران افزود: در این گونه موارد که حادثه‌ای مثل زلزله رخ می‌دهد برای آنکه اگر خدای نکرده زلزله بعدی رخ داد و ریشتر بیشتری داشت در امر کمک رسانی و امداد رسانی مشکلی پیش نیاید، خودروهای سازمان آتش نشانی از آشیانه ایستگاه‌ها بیرون آمده و داخل خیابان جلوی ایستگاه متوقف می‌شود.

ملکی خاطرنشان کرد: البته از چند سال قبل در شهر تهران سقف ایستگاه‌های آتش‌نشانی سبک‌سازی شده است و از این بابت نگرانی برای وارد شدن خسارت ناشی از ریزش سقف و کند شدن عملیات نداریم. اما از قدیم گفته‌اند پیشگیری بهتر از درمان است.

وی گفت: به شهروندان می‌گوییم به هیچ عنوان نگران نباشند و از جایی هم اعلام نشده است که قرار است زلزله بزرگتری بیاید و خروج خودروها از داخل ایستگاه‌ها یک اقدام تاکتیکی برای افزایش آمادگی است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند