در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳میلیارد و ۱۸۹میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۸۴۱میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و ۲۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۲هزار و ۴۲۴واحدی در ارتفاع ۹۳۸هزار و ۵۵۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید شد و در مقابل شرکت‌های مخابرات ایران، خدمات انفورماتیک و ارتباطات سیار ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 656میلیون ورقه به‌ارزش 4467میلیارد تومان در یک میلیون و 243هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 37واحد رشد کرد و در ارتفاع 10هزار و 864واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، ذوب آهن اصفهان و صنایع ماشین‌ها اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند