القدس العربی گزارش داد، محاکمه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به اتهام فساد مالی امروز آغاز می‌شود. این محاکمه پس از سال‌ها تحقیق درباره اتهامات نتانیاهو به فساد مالی انجام می‌شود.

بنیامین نتانیاهو اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی است که در حالی که تصدی نخست وزیری را برعهده دارد در دادگاه محاکمه می‌شود.

در صورتی که نتانیاهو به اتهام دریافت رشوه محاکمه شود، حکم وی احتمالاً ۱۰ سال زندان خواهد بود و همچنین در صورتی که به خاطر تزویر و خیانت در امانت محاکمه شود، حکم وی ۳ سال زندان است.

به موجب قانون رژیم صهیونیستی، اگر نتانیاهو محکوم شود باید از سمت خود کناره گیری کند و این روندی است که احتمالاً چند سال به طول می‌انجامد.

گفتنی است، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اتهامات فساد مالی مواجه بوده و روند تحقیقات قضایی درباره وی صورت گرفته است. بنیامین نتانیاهو پیشتر برای سیزدهمین بار طی ۲ سال اخیر به خاطر پرونده‌های فساد دولتی مورد بازجویی قرار گرفته بود.

این اقدام توسط یگان «لاهاو ۴۴۳» (Lahav ۴۴۳) به عنوان واحد تحقیقات مبارزه با فساد به انجام رسید. در «پرونده ۴۰۰۰» گروهی از نزدیکان نتانیاهو در مظان اتهام سو استفاده از جایگاه خود برای ارتقا تصویر رسانه‌ای وی و همسرش قرار گرفته‌اند.

در همین رابطه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با داشتن پرونده‌های فساد مالی و دریافت رشوه از بازرگانان خارجی و تبانی با برخی جراید موسوم به «پرونده‌های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰» نیز متهم است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند