به گزارش «تاس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه از وزارت بهداشت این کشور خواست تا در ماه اکتبر-نوامبر سال جاری (مهر-آبان) برای موج دوم احتمالی شیوع ویروس کرونا آماده شود.

پوتین روز جمعه در نشستی درباره وضعیت بهداشتی-اپیدمیک بیماری کووید-19 در روسیه که به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شد، با ضرورت آغاز مقدمات برای ترمیم کامل کار مراکز درمانی و مؤسسات پزشکی در کشور، پس از همه گیری ویروس کرونا موافقت کرد.

وی گفت: «من می خواهم توجه همکاران، و در وهله نخست "میخائیل موراشکو" نخست وزیر بهداشت را به این واقعیت جلب کنم که ما باید برای این امر آماده شویم، و با توجه به این واقعیت که به تدریج باید از رژیم محدودیت‌هایی که در حال حاضر همچنان با آنها زندگی می کنیم خارج شویم، باید بیاندیشیم که ممکن است موج دیگری از شیوع بیماری هم وجود داشته باشد که این مسئله احتمالاً در فصل پاییز، در اواخر اکتبر- نوامبر امکان پذیر باشد. لازم است تا به خوبی آمادگی برای چنین وضعیتی را داشت.»

ولادیمیر پوتین همچنین به دولت روسیه دستور داد توصیه‌هایی را برای غلبه بر عواقب بیماری همه گیر ویروس کرونا، از جمله در عرصه اقتصادی ارائه دهد و در عین حال تدابیر دقیق و مفصلی برای مبارزه بیشتر با این عفونت ارائه دهند.

وی گفت: «من می خواهم که با توجه به نتایج بحث امروز ما، همه همکاران دولت توصیه‌های بیشتری را در این زمینه‌ها تهیه کنند. من مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما در آینده نزدیک هستم.»

رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که وضعیت گسترش ویروس کرونا در کشور به طور کلی در حال تثبیت است، هرچند پویایی ناپایداری دارد. به گفته وی، طبق "اطلاعات عینی دریافتی" و برآورد کارشناسان می توان چنین نتیجه گیری از اوضاع داشت.

پوتین یادآور شد که کاهش تدریجی تعداد موارد عفونت جدید شناسایی شده روزانه در مسکو که نخسین نقطه شروع این بیماری همه گیر بود و در بسیاری از مناطق دیگر کشور، از هم اکنون آغاز شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند