یحیی گل‌محمدی نیز همراه بازیکنان و اعضای تیم پرسپولیس وارد ورزشگاه درفشی‌فر شد و تست کرونا داد. سرمربی پرسپولیس درباره این تست‌ها، ادامه برگزاری مسابقات، ترس تیم‌ها از مبتلا شدن به بیماری و تعریف و تمجید اخیر برانکو ایوانکوویچ حرف‌های جالبی زد که می‌خوانید.

بی‌تعارف نگران ویروس کرونا نیستید؟

هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین بدهد کرونا می‌گیرد یا نمی‌گیرد. رعایت پروتکل‌های بهداشتی از طرف فوتبالی‌ها باید صورت بگیرد. ما باید تلاش کنیم نشاط اجتماعی به وجود بیاوریم، چون در ۲، ۳ ماه اخیر شرایط در کشور سخت بوده است. ما فوتبالی‌ها تمام زندگی و کارمان به فوتبال بستگی دارد و ۹۵ درصد کارمان فوتبال است. همه ما از این فوتبال نان می‌خوریم و خرج زندگی را می‌دهیم. توصیه من این است که بعضی‌ها به فکر تعطیلی فوتبال نباشند، چون چند ماه بعد که لیگ بیستم آغاز شود، آیا کسی تضمین می‌کند کرونا نخواهد بود؟

نه، اما اگر الان سرمربی پرسپولیس نبودید هم همین حرف را می‌زدید؟

شک نکنید، این نوع صحبت‌ها اصلاً درست نیست. همین الان خیلی از مشاغل پرریسک کارشان را انجام می‌دهند. واقعاً از صحبت‌های بعضی‌ها تعجب می‌کنم که می‌خواستند فوتبال تعطیل شود. برای اینکه از زیر فشار هواداران‌شان خارج شوند، این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. اگر بخواهیم این‌گونه فکر کنیم، باید منتظر باشیم تا واکسن کرونا بیاید و بعد بازی‌ها را ادامه بدهیم که نمی‌شود فوتبال را تا تولید آن تعطیل کرد. با این شرایط هم فقط فوتبال و فوتبالی‌ها دچار مشکل می‌شوند. این همه مشاغل پرریسک در حال فعالیت هستند، فوتبال هم یکی از آنها.

اما کارشناسان و اهل فن می‌گویند احتمال مصدومیت بازیکنان زیاد است.

فشردگی مسابقات طبیعتاً به بازیکنان فشار می‌آورد. البته هنوز به تیم‌های لیگ برتری برنامه‌ای نداده‌اند، اما فکر کنم بازی‌ها هر ۵ روز یک بار هم در برنامه باشد و فقط ۴ روز فاصله بین بازی‌ها نیست. این قانون تصویب شده که ۵ تعویض داشته باشیم هم باعث می‌شود بازیکنان خسته نشوند و می‌تواند خیلی کمک کند.

خیلی‌ها و اغلب بازیکنان شما از همین حالا پرسپولیس را قهرمان زودهنگام مسابقات لیگ نوزدهم می‌دانند. نظر شما چیست؟

من هیچ‌وقت دوست ندارم هیچ‌کدام از بازیکنان تیمم از حالا فکر کنند قهرمان هستیم. تا زمانی که جام را بالای سر نبردیم، باید تلاش کنیم. نمی‌خواهم ذهنیت بازیکنانم به شکلی باشد که از حالا قهرمان هستیم. درست است که از نظر جدولی وضعیت خوبی داریم و با تیم‌هایی بازی کردیم که در بالای جدول بودند، اما از طرف دیگر با تیم‌هایی بازی داریم که برای جلوگیری از سقوط و کسب سهمیه می‌جنگند.

پرسپولیس در نیم‌فصل دوم روند صعودی در پیش گرفته و امتیازات خوبی جمع کرد. آیا می‌توانید با توجه به وقفه‌ای که افتاده، همان روند را ادامه دهید؟

هدف اصلی ما همین است. خوشبختانه یک ماه به تیم‌ها فرصت دادند که هم خوب تمرین کنیم و هم بازی‌های تدارکاتی خوبی داشته باشیم. فکر می‌کنم می‌توانیم با آمادگی کامل وارد مسابقات شویم. این زمان، فرصت خوبی برای آمادگی بهتر است و اینکه بتوانیم بیشتر خودمان را آماده کنیم.

تمرینات شما هم از شنبه آغاز خواهد شد. توضیحی می‌دهید؟

ما به ورزشگاه درفشی‌فر رفتیم تا بازیکنان طبق مجوز صادر شده تست بدهند. البته قرار است تست قند خون و این‌گونه مسائل گرفته شود و از روز شنبه هم قطعاً تمرینات تیم را پیگیری خواهیم کرد.

مصاحبه اخیر برانکو با خبرورزشی را خواندید؟ خیلی از شما تعریف کرد و یحیی گل‌محمدی را شاگرد ممتاز خود خوانده بود. نظری ندارید؟

برانکو یک معلم و مربی نمونه است. ایشان یک الگوی خوب است که بلافاصله پس از بازگشت من به پرسپولیس هم تبریک گفت و شخصیت بالایش را نشان داد. ما در تیم ملی هم دوران همکاری خوبی داشتیم و بعد از آن هم ارتباط محترمانه و خوبی بین ما حاکم بود. این تعاریف آن هم از سوی کسی که سرمربی من بوده باعث خوشحالی است و از برانکو تشکر می‌کنم.

سؤال آخر مربوط به سبک کاری گل‌محمدی و فوتبالی است که شما به آن علاقه دارید. سال گذشته به ما گفتید گواردیولا را دوست دارید و بازی‌های منچسترسیتی را تماشا می‌کنید. در دوران قرنطینه هم فیلم‌های من‌سیتی را نگاه می‌کردید؟

متأسفانه فوتبال در تمام دنیا تعطیل بود و دل‌مان برای دیدن مسابقات فوتبال خیلی تنگ شده است. من خودم طرفدار بارسلونا هستم، اما بله، به خاطر گواردیولا بازی‌های من‌سیتی را تماشا می‌کنم.

 

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند