"بهرام سرمست" عصر پنجشنبه در جلسه شورای اداری قم و آیین تکریم از خدمات علی لاریجانی در سه دوره نمایندگی مردم قم در مجلس شورای اسلامی، در سالن همایش‌های شهرداری، اضافه کرد: وضعیت کنونی قم در رابطه با کرونا همچنان زرد است و تا مرحله سفید و سبز کرونایی هنوز فاصله دارد.

استاندار قم در این نشست که علی لاریجانی و نیز محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری  نیز حضور داشتند، گفت: ازآنجایی‌که نخستین موارد ابتلا به کرونا در قم تشخیص داده و اعلام شد عملا امکان اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در این استان از مسوولان گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: ۴۵۰ مصوبه طی ۳۸ جلسه ستاد بحران و پیشگیری از بحران قم در رابطه با کرونا در حال اجرا می‌باشد.

استاندار قم اظهار داشت: تاب‌آوری نظام سلامت قم در دوران کرونا به رخ جهانیان کشیده شد، همچنین اقدامات دولت تدبیر و امید در مسائل معیشتی در ایام شیوع کرونا نیز می‌تواند به یک الگوی جهانی تبدیل شود.

«کرونا» ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

سرمست یادآور شد: به‌موازات مبارزه با کرونا، حمایت از تولید و اشتغال به قدرت در سطح استان دنبال می‌شود و از فعالان این بخش حمایت‌های ویژه صورت می‌گیرد.

استاندار قم گفت: برنامه‌های راهبردی جهش تولید در قم تدوین‌شده و باید تمام دستگاه‌های استانی برای تحقق اهداف پیش‌بینی‌شده ظرفیت‌های خود را روی کار بیاورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در پروژه‌های عمرانی شاخص قم، نقش پررنگ و تاثیرگذار نماینده استان در مجلس به‌ویژه آقای لاریجانی رییس (وقت) مجلس شورای اسلامی مشهود است.

سرمست ابراز کرد: عقب‌ماندگی‌های تاریخی قم صرفا در سایه تعامل و همدلی بین مسوولان استان و نمایندگان قم در مجلس شورای اسلامی جبران می‌شود.

استاندار قم تصریح کرد: در طول یک سال گذشته فضای مطلوبی در رابطه با همدلی و تعامل در بین مسوولان استانی، نهادهای مذهبی و مراجع تقلید به وجود آمده است.

سرمست گفت: امنیت، سلامت، مشارکت حداکثری و بی‌طرفی چهاراصلی بود که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روزهای شیوع کرونا توسط مسوولان استانی دنبال شد.

«ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند