وزیر امور خارجه آمریکا علیه یک شرکت هواپیمایی ایران ادعاهای واهی را تکرار کرد.

«مایک پمپئو» سه شنبه شب پس از اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم یک شرکت چینی به بهانه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان، به تبلیغات علیه این شرکت هواپیمایی پرداخت.

وزیر خارجه آمریکا گفت: چین یکی از معدود کشورهایی است که هنوز با هواپیمایی ماهان همکاری می کند.

پمپئو با طرح ادعای ارسال سلاح برای گروه های مرتبط با ایران در سراسر جهان توسط هواپیمایی ماهان، به چین هشدار داد که همکاری با این شرکت هواپیمایی تبعاتی به همراه خواهد داشت.

وی همچنین ادعا کرد که این شرکت هواپیمایی از ونزوئلا طلا به ایران حمل می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه‌شنبه یک شرکت مستقر در چین را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم های خود قرار داد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) در این بیانیه اعلام کرد که شرکت Shanghai Saint Logistics مستقر در چین را به بهانه فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت مذکور هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته است.

«استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در این ارتباط اعلام کرد: ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان ایر ادامه می‌دهند، تردید نخواهیم کرد.

بهانه واهی آمریکا علیه شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان مشارکت در انتقال نیرو به سوریه در مبارزه با تروریست های مصنوع واشنگتن است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند