روسیا الیوم گزارش داد، سیف الظاهری، سخنگوی سازمان ملی مدیریت شرایط فوق‌العاده و بحران‌های امارات در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد ممنوعیت آمد و شد شبانه‌ای که اکنون از ساعت ۲۲ شب تا شش صبح تمدید شده چهارشنبه تا اطلاع ثانوی از ساعت هشت شب آغاز و اجرایی خواهد شد.

در همین حال، آمنه الضحاک، سخنگوی دولت امارات نیز در سخنانی گفت: تصمیم و اقدامات لازم برای کاهش جزئی محدودیت‌های ترافیکی و اجازه بازگشایی مراکز تجاری و برخی فعالیت‌های اقتصادی ضروری به منظور ایجاد تعادل میان تأمین نیازهای جامعه و تداوم عمل به توصیه‌های بهداشتی اتخاذ شده است.

وی درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در امارات نیز اعلام کرد: مقامات بهداشتی ۸۳۲ مورد ابتلای جدید به کرونا را ثبت کرده‌اند، بدین ترتیب شمار کلی مبتلایان به این ویروس در امارات به ۲۴۱۹۰ مورد رسید.

از سوی دیگر، خبرگزاری قطر نیز از بسته شدن مغازه‌ها و تعطیلی تمامی فعالیت‌های تجاری در این کشور از امروز (سه‌شنبه) تا ۳۰ مه (۱۰ خرداد) خبر داد.

این خبرگزاری به نقل از مقامات قطر اعلام کرد که مغازه‌ها از امروز بسته شده و تمامی فعالیت‌های تجاری متوقف شده‌اند.

طبق این گزارش، سوپرمارکت‌ها، داروخانه‌ها و مراکز تأمین کننده نیازهای اساسی مردم از این مقررات جدید مستثنا هستند.

این تصمیم درپی افزایش شمار مبتلایان به کرونا در قطر اتخاذ شده است و در همین راستا، وزارت بهداشت قطر دوشنبه اعلام کرد که ۱۳۶۵ مورد ابتلای جدید به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده است و بدین ترتیب شمار کلی مبتلایان به این ویروس در این کشور به ۳۳۹۶۹ مورد افزایش یافت.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند