«زلمی خلیلزاد»، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در واکنش به توافق سیاسی در این کشور گفته است که آمریکا به دنبال مشارکت با دولت جدید افغانستان در راستای توافق صلح و با هدف پایان جنگ است، اگرچه فرایند باید زمان بندی شده و براساس تعهدات باشد.

این واکنش را خلیلزاد در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرده و در واکنش به توافق سیاسی عبدالله عبدالله و اشرف غنی گفته است که دو رهبر سیاسی افغانستان نباید اشتباهات گذشته را که در دولت وحدت ملی وجود داشت، تکرار کنند.

خلیلزاد در ادامه گفت: در حال حاضر زمان مهمی برای حل مشکلات و پایان دادن به جنگ است و عبدالله عبدالله باید فوری فراینده صلح را با حمایت دولت کابل به پیش ببرد.

بخش دیگری از رشته توئیت نماینده آمریکا در امور افغانستان آنجا بوده که او گفت: طرح مصالحه اخیر میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله برای ۱۰ هفته در جریان بود. ما از این مصالحه استقبال می‌کنیم و برای حکومت جدید مؤفقیت آرزو می‌کنیم.

روز گذشته «اشرف غنی» و «عبدالله عبدالله» پس از گذشت بیش از شش ماه، یک توافقی سیاسی را در راستای آغاز به کار دولت ائتلافی در کابل امضا کردند.

در اعلامیه‌ای که از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در این ارتباط منتشر شده آمده است که بر اساس توافق سیاسی مذکور، عبدالله عبدالله از نظر تشریفات در مسائل مربوط به مصالحه ملی جایگاه مقام دوم کشور را دارا می‌باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند