متن کامل این بیانیه که در جلسه علنی امروز مجلس توسط اکبر رنجبرزاده قرائت شد به شرح زیر است:

«به نام خدا

بیانیه مشترک نمایندگان اقلیت های دینی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی

حضور مقام معظم رهبری و ملت موحد ایران،

با سلام

اکنون که به واپسین روزهای خدمت خود به ملت بزرگ ایران در سنگر مقدس مجلس شورای اسلامی نزدیک شده ایم، لازم می دانیم بخشی از مهم‌ترین فعالیت‌های مشترک خود را به آگاهی ملت بزرگ ایران و موکلان حوزه انتخابیة خود برسانیم و امید آن داریم که این تلاش ها مورد قبول درگاه حق تعالی، مقام معظم رهبری و ملت ایران قرار گیرد:

تلاش در راه دفاع از منافع ملی و تعمیق وحدت و انسجام ملی موحدان ایران در حیطه قانون اساسی نظام مقدس جمهوری اسلامی، تحت رهبری خردمندانه مقام معظم رهبری.

حضور در محافل بین المللی در کشورهای گوناگون جهان نظیر سوئیس، روسیه، اتریش، استرالیا، بلژیک، ایتالیا، آلمان، فرانسه، ساحل عاج، کنیا، واتیکان، سوریه، عراق و لبنان با هدف افشاگری توطئه های رسانه های استکباری و صهیونیستی علیه ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی.

دفاع از حقوق کامل شهروندی پیروان ادیان توحیدی اعم از مسلمان، مسیحی، کلیمی و زرتشتی و فعالیت مستمر در راستای مساوات حقوقی موحدان ایرانی بر اساس مفاهیم زیربنایی قانون اساسی کشور.

تلاش برای دفاع از ارزش های تاریخی جوامع اقلیت های دینی و مسائلی از قبیل شناسایی و محکومیت نسل کشی ارمنیان و نسل کشی آشوریان در سال ۱۹۱۵م توسط حکومت عثمانی، نسل کشی یهودیان در خلال جنگ جهانی دوم توسط رژیم نازی، نسل کشی مسلمانان مظلوم فلسطین و میانمار، دفاع از حق موجودیت علویان، مسیحیان و ایزدیان عراق و سوریه.

محکومیت شدید و اعتراض به حرکات و رفتارهای غیر انسانی ارتش اشغالگر صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین، ارتش ویرانگر و کودک کش سعودی علیه ملل یمن و بحرین و متحدان راهبردی اسرائیل، علیه کردهای بی دفاع عراق و سوریه،

قدردانی همه جانبه از اقدامات سپاه قدس و شهید سردار سلیمانی در دفاع از مسیحیان و ایزدیان عراق و سوریه در برابر افراطی گری و تروریسم برخاسته از آن.

محکومیت سیاست های جنگ افروزانه کشورهای مرتجع در جهت تامین منافع راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه.

تلاش در راستای رفع مشکلات و شبهات حقوقی همانند ماده ۸۸۱ مکرر قانون مدنی، قوانین مربوط به شهادت، قصاص، استخدام، تاسیس آموزشگاه ها، مهد کودک‌ها و غیره، که در مورد اغلب آنها نتایجی حاصل شده و در مواردی نیز نیازمند استمرار و پیگیری توسط نمایندگان منتخب دوره یازدهم می باشد.

ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای نماینگان منتخب دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، آمادگی کامل خود را برای ادامه خدمت به ملت شریف و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در هر عرصه مورد نیاز ابراز می داریم.

ژرژیک آبرامیان، نماینده مسیحیان ارمنی جنوب کشور،

یوناتن بت کلیا، نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی کشور،

سیامک مره صدق، نماینده کلیمیان کشور،

کارن خانلری، نماینده مسیحیان ارمنی شمال کشور،

اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان کشور.»

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند