با اعلام کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت آمریکا، قیمت نفت در معاملات در روز پنج شنبه به بشکه ای ۳۰ دلار رسید و همین سبب افزایش قیمت سبد نفتی اوپک شد.

اوپک در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی اوپک روز پنج شنبه (۲۵ اردیبهشت) با یک دلار و ۶۸ سنت افزایش ۲۴.۹۳ دلار فروخته شده است.

این نوع نفت چهار شنبه (۲۴ اردیبهشت) ۲۳.۲۵ دلار در هر بشکه فروخته شده بود.

قیمت نفت خام در جهان در روز پنج شنبه کاهش بی سابقه ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت، اما چشم انداز ضعیف از اقتصاد این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا که باعث افت تقاضا می‌شود، مانع از افزایش بیشتر قیمت شد.

روند افزایشی قیمت نفت در روز جمعه نیز پس از انتشار گزارش افزایش فعالیت پالایشگاه‌های چین که از بالا رفتن تقاضا خبر می‌دهد، ادامه یافت و به بالاترین رقم یک ماه گذشته رسید.

به این ترتیب، نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۱۹.۷ درصد رشد قیمتی داشت و نفت برنت ۵.۲ درصد افزایش قیمت را ثبت کرد و هر دو شاخص نفتی، سومین هفته افزایشی را ثبت کردند.

نفت خام آمریکا ۱.۸۷ دلار افزایش یافت و بشکه ای ۲۹.۴۳ دلار فروخته شد. این نوع نفت روز پنج شنبه ۹ درصد افزایش قیمت را ثبت کرده بود.

هر بشکه نفت برنت نیز با ۱.۳۷ دلار افزایش ۳۲.۵۰ دلار معامله شد. نفت برنت نیز در روز پنج شنبه افزایش ۷ درصدی را تجربه کرده بود. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند