استان البرز و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست رییس جمهور و با حضور استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه در این نشست وضعیت مدیریت کرونا در کشور و مقایسه آن با سایر کشورها بررسی شد، افزود: مقرر شد که با رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با کرونا برخی فعالیت ها در سطح کشور و یا نقاط دارای ریسک کمتر از سرگیری شود.

وی با بیان اینکه به شیب نزولی مبتلایان به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن نزدیک می شویم، ادامه داد: مصوب شد که کنکور سراسری برگزار شود و دانشگاه های سراسر کشور از ۱۷ خرداد فعالیت خود را آغاز کنند.

شهبازی گفت: با رعایت استانداردهای لازم پس از ماه مبارک رمضان رستوران ها و مراکز اقامتگاهی بازگشایی می شوند.

وی افزود: نماز عید فطر در سراسر کشور در مساجد و مراکز روباز برپا می شود و راهپیمایی روز قدس نیز در ۲۱۸ شهرستان کشور که دارای وضعیت سفید هستند با رعایت فاصله گذاری هوشمند برگزار می شود.

استاندار البرز اضافه کرد: در غالب استان های کشور بیماری کرونا مدیریت می شود و مردم همراهی بسیار خوبی در این راستا دارند.

وی گفت: امید است بیمارستان ها و مراکز درمانی از وجود بیماری کرونا خلوت شوند و با توجه به اینکه پژوهشگران و محققان برای تشخیص و درمان گام برمی دارند، امید است توفیقات بیشتری در این زمینه حاصل شود.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند