به گزارش آسوشیتدپرس، جاناتان هافمن، دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا تایید کرد که پنتاگون مشغول تولید یک موشک مافوق صوت پیچیده که دونالد ترامپ از آن تعریف کرد، است.

او روز جمعه در توئیتی نوشت، وزارتخانه وی در پروسه تولید مجموعه‌ای از موشکهای مافوق صوت "در تقابل با رقبا" است.

این اظهار نظر بعد از آن مطرح شد که رئیس جمهور آمریکا نیز روز جمعه به خبرنگاران گفت، واشنگتن در حال کار به روی یک موشک "سوپر دوپر" و "۱۷ برابر سریعتر از سریعترین موشکی که هم اکنون داریم" است.

ترامپ این اظهار نظر را بعد از آن مطرح کرد که پایگاه دیفنس نیوز به نقل از ویل روپر، معاون امور تدارک و پشتیبانی نیروی هوایی آمریکا نوشت، این نیرو علاقه‌مند به دستیابی به اطلاعاتی از اصناف به منطور شروع یک برنامه تولید موشک‌های جدید مافوق صوت با تکنولوژی‌های جدید در آینده است. او با اشاره به وجود رقابت بر سر این موشکها در جهان گفت، ارتش آمریکا به دنبال اطمینان حاصل کردن از واگذار نکردن زمین بازی در حوزه موشکهای کروز مافوق صوت و تکنولوژی اسکرمجت به رقبا است.

مایکل وایت، معاون امور سلاح‌های مافوق صوت در دفتر معاونت تحقیقات و مهندسی وزارت دفاع آمریکا گفت، پنتاگون در تلاش برای رقابت با روسیه و چین در حوزه تولید سلاح‌های مافوق صوت است.پیشتر دولت آمریکا خواستار یک مبلغ ۳.۲ میلیارد دلاری برای بودجه برنامه‌های تولید سلاح‌های مافوق صوت در سال مالی آینده شده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند