در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴میلیارد و ۲۱۱میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۴هزار و ۹۷۶میلیارد تومان در ۶۶۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳۲هزار و ۱۳۷واحدی در ارتفاع ۹۸۵هزار و ۵۲۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های مخابرات ایران، خدمات انفورماتیک و سایپا با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 8544واحد، کل (هموزن) 5874واحد، قیمت (هموزن) 3894واحد، آزاد شناور 44366و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب 25076 و 58486واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 799میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 449میلیارد تومان در 310هزار نوبت، شاخص فرابورس(آیفکس) 197واحد افت کرد و در ارتفاع 11 هزار و 102واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، تولید نیروی برق دماوند و پتروشیمی زاگراس جنوب شد و در مقابل شرکت‌های صنایع ماشین‌های اداری ایران، سنگ آهن گهر زمین و بانک دی با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند