به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، سریع گفت: جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی از ۹ آوریل (۲۱ فروردین) تا کنون ۱۰۶۸ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند و نیروهای این ائتلاف نیز بیش از ۸۶ عملیات نفوذ در محورهای عملیاتی یمن انجام دادند.

وی افزود: تنها طی هفته گذشته جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۲۵۸ بار استان‌های صعده، صنعاء، حجه، بیضاء، مأرب، جوف و الضالع هدف قرار دادند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: نیروهای ائتلاف سعودی نیز عملیات نفوذ و حملات خود را در محورهای عملیاتی جوف، مأرب، بیضاء، تعز، صعده و الضالع انجام دادند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که ائتلاف‌ سعودی ۵ اردیبهشت پس از دو هفته از اعلام آتش‌بس ادعایی، اعلام کرد که آتش‌بس یک ماه دیگر تمدید شده‌است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

براثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند