به گزارش بلومبرگ، تعداد آمریکایی هایی که به دنبال مزایای بیکاری هستند برای هشتمین هفته پیاپی هنوز میلیونی است. اقتصاد همچنان تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا قرار دارد.

 آمار وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد تعداد کسانی که درخواست مزایای بیکاری داده‌اند در هفته منتهی به نهم ماه مه به 2.98 میلیون نفر رسیده بود. این رقم در هفته قبل از آن 3.18 میلیون بود.

 متوسط تخمین اقتصاددانها از آمار بیکاری آمریکا 2.5 میلیون نفر بوده است. آخرین آمار نشان می دهد از زمان بسته شدن کسب و کار ها در اواسط ماه مارس، حدود 36.5 میلیون درخواست برای بیمه بیکاری ثبت شده است. این تعداد برابر با کل درخواستهایی است که طی رکود 18 ماهه قبلی ثبت شده بود.

 درخواست برای بیمه بیکاری در آمریکا همچنان ادامه دارد و تعداد کل آمریکایی هایی که در حال حاضر این مزایا را دریافت می کنند در هفته منتهی به دوم ماه مه تا 22.8 میلیون نفر افزایش یافته است. 

 افزایش درخواست بیمه بیکاری در کالیفرنیا در هفته منتهی به دوم ماه مه تا 2.87 میلیون نفر افزایش یافته بود که برابر با تقریباً نیمی از تعداد درخواست هایی است که تنها در یک هفته در پرجمعیت ترین ایالت آمریکا ثبت شده است. این کاهش تقاضا بیشتر از سایر ایالت ها بوده که افزایش تقاضا برای بیمه بیکاری را ثبت کرده اند.

 آمار نرخ بیکاری آمریکا بدتر از حد انتظار است که تاثیر مخرب همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد این کشور را نشان می دهد. این آمار بالا نتیجه بسته بودن رستوران ها و خرده فروشی ها و در خانه ماندن آمریکایی ها از ترس ابتلا به ویروس کرونا است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا یک سناریوی اقتصادی وحشتناکتر را مطرح کرده که احتمال ورشکستگی های گسترده و بیکاری بیشتر در آن می رود.

 ایالت کانکتیکت بیشترین درخواست برای مزایای بیکاری را ثبت کرده است. ایالت های جورجیا، فلوریدا، کالیفرنیا و نیویورک هر کدام بیش از 200 هزار درخواست داشته اند.

در حالی که این درخواست ها نشان می‌دهد آمریکایی‌ها می‌توانند پس از دست دادن شغلشان حداقل برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کنند، مشخص نیست چند نفر از آنها در واقعیت این مزایا را دریافت می کنند. برخی آیالت ها تاخیر در تأیید و پرداخت این مزایا را گزارش داده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند