به گزارش تاس، «ساموئل مونکادا» نماینده ونزوئلا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت در ارتباط با کودتای شکست خورده اخیر در این کشور شده است.

در این ارتباط، نماینده ونزوئلا با ارسال نامه‌ای ۱۴ صفحه‌ای به شورای امنیت اطلاع داده است که تاریخ سوم و چهارم می ۲۰۲۰ ، گروهی مسلح از مزدوران و تروریست‌های تحت سازماندهی و حمایت کلمبیا و آمریکا وارد خاک ونزوئلا از مسیرهای غیرقانونی شدند.

سفیر ونزوئلا در ادامه از رئیس شورای امنیت خواسته است تا ورود مسلحانه عناصر و مزدوران به این کشور را به عنوان حمله دولت‌های آمریکا و واشنگتن علیه ونزوئلا قلمداد کند.

به گفته مونکادا، این حمله تهدیدی علیه صلح و امنیت ونزوئلا بوده که با شکست روبرو شد و حال از شورای امنیت تقاضای محکومیت این حمله را دارد.

اوایل هفته جاری، منابع ونزوئلایی از شکست طرحی برای کودتا و ترور مقامات این کشور خبر دادند.

در همین ارتباط نیز، «نیکلاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده بود که ۱۳ نفر از جمله دو آمریکایی به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت شده اند.

از سوی دیگر، به تازگی یک تبعه آمریکایی که در جریان کودتای شکست خورده علیه دولت ونزوئلا دستگیر شد، به جرم خود اعتراف کرده است.

در این ارتباط، «لوک دنمن» که یک آمریکایی است، اعتراف کرده که قصد داشته تا رئیس‌جمهور ونزوئلا را به همراه دستیاران خود گروگان بگیرند.

اعترافات این تبعه آمریکایی در تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش شده و او گفته است که به استخدام یک شرکت امنیتی در فلوریدا درآمده بوده تا کنترل فرودگاه کاراکاس را بر عهده گرفته و با استفاده از هواپیما مادورو را به ایالات متحده آمریکا ببرند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند