دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با بیان این‌که کشورش تاکنون نزدیک به ۱۰ میلیون تست تشخیص کرونا انجام داده است ابراز امیدواری کرد که دانش‌آموزان مدارس کشورش به زودی سر کلاس درس بروند.

ترامپ توضیح داد که «اظهارات فائوچی در رابطه با بازگشایی مدارس قابل قبول نیست». او همچنین گفت که با «دیدگاه منفی ارائه شده از سوی رئیس بانک مرکزی ایالات متحده» اختلاف‌نظر دارد.

ترامپ درباره معاونش، مایک پنس نیز با اشاره به این‌که دو نفر از اطرافیان او در کاخ سفید به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند گفت: «مدتی است که با پنس دیدار نکرده‌ام و برای مدتی دور از هم خواهیم ماند».

او در ادامه گفت: «تلفنی زیاد با پنس صحبت می‌کنم. دلم برای او تنگ شده است اما مدتی از هم دور خواهیم ماند زیرا شما نمی‌دانید با این بیماری بسیار دیوانه و وحشتناک چه اتفاقی رخ خواهد داد.»

ترامپ: تعامل با چین بسیار پرهزینه است

از سوی دیگر ترامپ تاکید کرد که تعامل با چین بسیار پرهزینه است و در پاسخ به «العربیه» اظهار داشت «به دیدگاه لیندسی گراهام درباره مجازات چین احترام می‌گذارم و به بررسی آن خواهم پرداخت».

ترامپ همچنین در توئیتی تاکید کرد که پس از امضای توافق تجاری، با شیوع ویروسی با منشأ چینی به جهان شوک وارد شده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که صد توافق تجاری قادر به جبران بی‌گناهانی که در پاندمی کرونا جان خود را از دست داده‌اند نیست.

ایالات متحده آمریکا از نظر تعداد مبتلایان و قربانیان ویروس جدید کرونا به سرعت صدرنشین کشورهای بسیار آسیب‌دیده جهان شد به طوری که تاکنون تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

از سویی آنتونی فائوچی، مسئول بهداشت عمومی در ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه درباره خطرات بازگشایی مدارس آمریکایی علیه کودکان هشدار داد و در همین راستا ترم پاییزه در سیستم آموزش عالی ایالت کالیفورنیا که در ایالات متحده آمریکا بزرگترین سیستم دانشگاهی است، حذف شد.

این در حالی است که بررسی‌ها درباره امکان بازگشت مجدد دانش‌آموزان به سر کلاس‌های درس در آمریکا در جریان است. برخی کشورهای جهان وارد اولین مرحله طرح بازگشایی مدارس شدند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند