اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) مدعی شد که چین نهادهای آمریکایی مرتبط با تحقیقات درباره کرونا را مورد حمله سایبری قرار داده است.

اداره تحقیقات فدرال و آژانس امنیت سایبری و زیرساخت با انتشار بیانیه مشترکی مدعی شده‌اند که هکرهای چینی با انجام حملات سایبری قصد سرقت اطلاعات مربوط به تحقیقات آمریکا درباره واکسن ویروس کرونا را داشته‌اند.

تنش میان پکن و واشنگتن از زمان شیوع ویروس کرونا به شدت افزایش یافته و آمریکا اتهامات مختلفی را علیه چین مطرح کرده است.

امروز چهارشنبه همچنین پلیس فدرال آمریکا یک دانشمند هوافضای این کشور را به اتهام ارتباط با چین بازداشت کرد.

بنابر اعلام وزارت دادگستری آمریکا، پلیس فدرال این کشور دکتر سیمون آنگ، دانشمند ناسا، را به اتهام ارتباطات پنهانی با چند شرکت چینی بازداشت کرده است. پلیس اف‌بی‌آی این دانشمند چینی الاصل را متهم کرده است که بدون اطلاع و اجازه مقامات آمریکا، در یک دانشگاه چین تدریس داشته و به همکاری و عضویت با چند شرکت این کشور مشغول بوده است.

تنش‌های آمریکا و چین از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بالا گرفته است. ابتدا تنش‌های دو کشور ابعاد تجاری به خود گرفت و دو کشور را بیش از دو سال درگیر خود کرد. پس از شیوع ویروس کرونا این تنش‌ها ابعاد تازه‌ای به خود گرفته و به دلیل اتهام‌زنی واشنگتن علیه پکن بر سر شیوع این بیماری هر روز تشدید می‌شود.

بسیاری از اطرافیان ترامپ و خود او بار‌ها چین را به دلیل شیوع ویروس کووید-۱۹ مقصر دانسته و اتهامات بسیاری بر این کشور وارد کرده‌اند.

چین نیز به دفعات این اتهامات را رد کرده است و از جامعه جهانی خواسته تا به این هجمه‌ها پایان بدهند و به فکر راه‌حلی برای مقابله به این ویروس باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند