جروزالیم پست گزارش داد، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، پس از ورود به سرزمین‌های اشغالی، به همراه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل، در کنفرانس خبری مشترک شرکت کرد و با اشاره به ایران گفت: من از مواضع بسیار عالی شما، رئیس جمهور ترامپ و دولت وی علیه ایران تقدیر می‌کنم که در وهله اول از توافق اشتباه و خطرناک ایران (برجام) خارج شدید و دوم اینکه فرمانده ایرانی (سپهبد سلیمانی) را حذف کردید و سوم اینکه طرح تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را که لحظه‌ای اقدامات تهاجمی خود علیه آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و دیگران در منطقه متوقف نمی‌کند، پیش بردید و از این مواضع تقدیر می‌کنم. ما به گفتگوها برای چگونگی همکاری برای مبارزه، تقابل و پس زدن رفتارهای تهاجمی ایران در منطقه، سوریه و نقاط دیگر ادامه می‌دهیم.

وزیر خارجه آمریکا نیز در این کنفرانس خبری با تکرار ادعای واشنگتن علیه ایران و تلاش‌های دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی گفت که واشنگتن بخشی از کمپین کاهش منابع جمهوری اسلامی ایران که برای ضربه وارد آوردن به اسرائیل مورد استفاده قرار می‌داده، بود.

به ادعای پمپئو، کمپین کاهش منابع ایران نتیجه‌بخش بوده و آمریکا به این تلاش‌ها ادامه خواهند داد.

نتانیاهو در این کنفرانس خبری ضمن تقدیر از پمپئو برای سفر به اسرائیل در شرایط فعلی شیوع کرونا گفت: در واقع این (سفر) سندی بر قدرت ائتلاف میان ما و سندی بر تعهد محکم و قدرتمند رئیس‌جمهور ترامپ در قبال اسرائیل و تعهد آمریکا در قبال آن است.

نتانیاهو در ادامه با اشاره به محورهای مذاکرات خود با پمپئو گفت: مسئله اول بیماری کرونا است که بسیاری از کشورها با آن درگیر هستند. ما تمایل داریم در خصوص تقویت همکاری و مشارکت در مقابله با این ویروس گفت‌وگو کنیم.

نتانیاهو سپس به تشکیل کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت: فرصتی پیش آمده که صلح و امنیت را بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که در دیدار ماه ژانویه با ترامپ حاصل آمد، تقویت کنیم. اینها تمامی چالش‌هایی هستند که با آن مواجه هستیم و اطمینان دارم که به واسطه ارتباط بسیار قوی میان اسرائیل و ایالات متحده آمریکا می‌توانیم در رسیدگی به آنها موفق شویم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند