نرخ ابتلای روزانه به ویروس «کووید۱۹» در روسیه و برزیل همچنان رو به افزایش است و متخصصان درمانی احتمال می‌دهند این دو کشور به زودی به کانون‌های جدید شیوع این بیماری تبدیل شوند.

مرکز مبارزه با شیوع کرونا در  روسیه  امروز (چهارشنبه) گزارش داد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۰۰۲۸ مورد مبتلای جدید به این بیماری در روسیه ثبت شده که است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مرکز، از روز گذشته تا کنون همچنین ۹۶ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در روسیه به ۲۴۲۲۷۱ نفر و تعداد کل جان باختگان به ۲۲۱۲ تن افزایش پیدا کرد و در جدول کشورهای آلوده به این بیماری، مجدداً با گرفتن جای انگلیس در رتبه سوم قرار گرفت.

نهادهای درمانی روسیه - که یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده‌اند - تا کنون حدود ۶ میلیون تست ابتلا به این بیماری در سراسر این کشور گرفته‌اند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت  برزیل  - که به کشور کانونی شیوع این ویروس درقاره آمریکای جنوبی تبدیل شده - اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۸۶۲۰ نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند که در مقایسه با دیروز افزایش چشمگیری داشته است.

به نوشته وبگاه «جی‌وان»، همچنین در این بازه زمانی، ۸۰۸ مبتلا به ویروس کرونا بر اثر شدت بیماری جان باخته‌اند که این مورد نیز نسبت به دیروز رشد داشته است.

بدین ترتیب شمار کل مبتلایان ویروس کرونا در برزیل به ۱۷۸۲۱۴ نفر و تعداد کل جان باختگان به ۱۲۴۶۱ تن افزایش پیدا کرد.

از  مکزیک  نیز خبر می‌رسد که طی یک روز گذشته آزمایش ابتلای ۱۹۹۷ نفر به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است.

به نوشته وبگاه آماری دولت مکزیک، شمار مبتلایان ویروس کووید۱۹ در این کشور به ۳۸۳۲۴  نفر افزایش یافت. همچنین شمار جان‌باختگان این ویروس در مکزیک با افزایش ۳۵۳ نفری، به رقم ۳۹۲۶ تن رسید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند