امروز حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه هیات دولت به حادثه تلخ شلیک به ناوچه کنارک اشاره کرد و گفت: برای ما بسیار جای تاسف و تاثر بود که جوانان نیروی دریایی خود را در یک حادثه دلخراش از دست دادیم. شنیدن این خبر برای ما سخت بود ولی مردم در سراسر کشور و همه مسئولان ابراز همدردی کردند. من با صراحت و با تواضع به خانواده شهدا می‌گویم هیات دولت و همه دولت را سهیم در غم خود و شریک در این مصیبت بدانید. 

او همچنین گفت: دلایل این موضوع در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود، این افراد برای امنیت به دریا رفتند و نه برای تفریح. عملیات برای خوشگذرانی نداشتند بلکه برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران داشتند. خالصانه به صحنه رفته و مظلومانه به شهادت رسیدند. این بسیار مهم است که در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه و در آب‌های مواج برای امنیت مردم فداکارانه حضور داشته باشند. 

روحانی با اشاره به روایات در مورد رزم در آب گفت: رزم در آب جایگاه دیگری در روایات ما دارد. همه جا ایستادگی، ایثار و شهادت مقدس است اما رزم و شهادت در دریا، اجرش ۱۰ برابر رزم در زمین است. آنها به لقا حق شتافتند و ما در کنار این خانواده‌های عزیز باید باشیم.  

او همچنن گفت: آنها بدانند همه مردم در غم‌شان سهیم هستند و امیدواریم این گونه حوادث در جمع رزمایش‌ها و تمرینات نظامی ما به حداقل کاهش یافته و بتوانیم نظم دقیقی را شاهد باشیم.  

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند