اولین نشست نمایندگان منتخب دانشگاهی مجلس یازدهم با میزبانی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی و با حضور جمعی از وزرای دولت های محمود احمدی نژاد و همچنین مصطفی میرسلیم از کاندیداهای ریاست مجلس برگزار شد.

در این نشست منتخبان حاضر ضمن معرفی سوابق علمی، تخصصی و اجرایی خود، دغدغه ها، اولویت های کاری، کمیسیون مورد علاقه و علت انتخاب آن را توضیح دادند و غالبا بر تشکیل فراکسیونی فعال و تأثیر گذار به نام دانشگاهیان تاکید کردند. 

در ادامه  سید محمد حسینی دبیر کل کانون دانشگاهیان ضمن اشاره به فلسفه و ضرورت این نشست خلاصه ای از مراحل شکل گیری و فعالیت های کانون طی سالهای اخیر و آمادگی برای هر گونه همکاری با مجلس یازدهم را برای حاضران تشریح کرد. 

وزیر پیشین فرهنگ وارشاد اسلامی گفت: اساتید انقلابی دانشگاهها بدون مداخله در روند امور مجلس از همکاران مجلسی انتظار کارایی و تعامل عالمانه بیشتری در پی گیری وظایف قانونی مجلس دارند. پس از ۴۰ سال تجربه قانون گذاری دیگر نباید فرایند آزمون و خطا تکرار شود از سویی نباید فراموش کرد که بعد نظارتی مجلس در پیشبرد کشور به سوی اهداف انقلاب و آرمان های امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب که بخش عمده آن در اسناد بالادستی تجلی یافته بسیار مهم است. 

دبیر کل کانون دانشگاهیان افزود: این کانون به عنوان بزرگترین تشکل سیاسی و استادی  در تهران و تمامی استانها می تواند بازوی علمی و کارشناسی نمایندگان محترم  و حلقه وصل آنان با جامعه دانشگاهی باشد و ۷ نفر از اعضای شورای مرکزی کانون و نیز ۸ نفر از دبیران و اعضای رسمی کانون در استانها به مجلس راه یافته اند که می توانند پیوند نمایندگان با تشکلهای استادی و دانشجویی و محافل علمی و دانشگاهی را تحکیم بخشند.

حسینی ادامه داد: در شرایطی که به تعبیر رهبری معظم برخی تلاش می کنند مسئولان و تصمیم سازان کشور را دچار خطای محاسباتی کنند، مجلس یازدهم می تواند با انتخاب مسیر درست و رقم زدن توفیقات چشمگیر در سال اول فعالیت زمینه را برای تشکیل دولت انقلابی و کارا در سال آینده مهیا سازد تا شاهد انسجام قوای سه‌گانه برای حل مشکلات جامعه و پیشرفت کشور باشیم.

دیگر سخنران این نشستT رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها بود که ضمن اشاره به فضیلت های شهر الله و برکات ضیافت‌الله و تقدیر از تشکیل چنین محفل وزینی به همت کانون دانشگاهیان از این که زمینه دیدار با منتخبان دانشگاهی مجلس یازدهم فراهم شده ابراز خشنودی کرد و نمایندگان را به سنگینی رسالت و مسوولیتی که مردم بر دوششان نهاده اند یادآور شد. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی گفت: در شرایط سختی که تحریم خارجی ، ناکارامدی برخی مدیران اجرایی، کاهش صادرات و قیمت نفت و بعلاوه مشکل همه گیر کرونا مردم عزیز ما را تحت فشار قرار داده است نمایندگان ملت برای کاهش این گرفتاریها باید عزم و همت مضاعف و برنامه‌های جدی داشته باشند. 

وی با استناد به روایتی که نبی مکرم اسلام از گماردن یکی از صحابه مشهور در منصب خاصی خودداری کرد و فرمود این کار خطیر است و تو ضعیف هستی و پذیرش مسئولیت بازخواست قیامت و خزی و پشیمانی برای تو دارد، به منتخبان محترم متذکر شد که ان شاء الله این توان در شما وجود دارد که برای ادای این رسالت داوطلب و برگزیده شده‌اید . 

رستمی افزود: برخی با توجه به شرایط دشوار کنونی و فشارهای موجود دچار خطای تحلیل شده‌ و تصور می‌کنند مردم دیگر تحمل این سختیها را ندارند؛ در حالی که بررسی‌های میدانی و نظر سنجی ها حاکی از روحیه والای ملت ایران است برای نمونه در همین شرایط و بر اساس سنت مواسات اسلامی ۴۳ درصد مردم گفته اند ما به دیگران کمک کرده ایم و حدود ۴۵ درصد نیز اظهار کرده اند بسیار مایلیم اگر شرایط مالی مناسب داشته باشیم به دیگران کمک کنیم . 

 رستمی در پایان بیان کرد: حال که چنین مردم خوبی داریم انتظار می رود مجلس یازدهم در تراز انقلاب و نظام اسلامی ظاهر شود و به این مردم شریف و فداکار با تمام توان خدمت کند. 

در این نشست که چهره های سرشناس مجلس حضور داشتند آقایان میرسلیم ، میرتاج الدینی ، اقبال شاکری ، شمس الدین حسینی ، نیکزاد ، پورابراهیمی ، زاهدی ، مقتدایی ، متفکر ازاد، ساداتی‌نژاد، بحرینی ، تقی پور ، رضوانی ، حاج بابایی، قادری ، نادری، جلال زاده، خاندوزی، دهنوی و... به اختصار به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در خصوص شرایط کنونی کشور، توقعات مردم از مجلس و برخی پیشنهادها، برنامه‌ها و راهکارها پرداختند.

در پایان نمایندگان منتخب با مثبت ارزیابی کردن این نشست، ضرورت تداوم آن و شکل گیری فراکسیون کارآمد دانشگاهیان را مورد تاکید قرار دادند.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند