مدوو با ابراز تردید درباره سلامت روحی ترامپ گفت: به طور معمول فیلم، رئیس جمهوری را در برنامه‌های خود(در این شبکه) نشان نمی‌دهد زیرا او اغلب چیزهایی را در ملاء عام می‌گوید که درست نیست و در نتیجه به طور معمول نمی‌خواهد صحبت‌های رئیس‌جمهوری را در تلویزیون نشان دهد و به او یا هر کس دیگری در انتشار آنچه که واقعیت ندارد، یا ادعاهای ساختگی کمک کند.

وی گفت: چنین حرف‌هایی ارزشی ندارد و فقط در خدمت اهداف سیاسی است.

این مفسر آمریکایی، دیشب(دوشنبه‌شب) بعد از نشست خبری رئیس جمهوری درباره آزمایش کرونای کارکنان کاخ سفید گفت: رفتار رئیس جمهوری عجیب است؛ شاید به دلیل پرونده آینده او در دیوان عالی درباره اسناد مالیاتی‌اش باشد.

دیوان عالی آمریکا امروز (سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت) به مساله ارائه اظهارنامه مالیاتی و سوابق مالی دونالد ترامپ به کنگره و دادستان‌های نیویورک، رسیدگی می‌کند.

ترامپ نخستین رئیس جمهوری پس از ریچارد نیکسون رئیس جمهوری سال های ۱۹۷۰ میلادی آمریکاست که از انتشار اظهارنامه‌های مالیاتی‌اش خودداری کرده؛ این مساله، گمانه‌زنی‌هایی در مورد ارزش واقعی دارایی‌هایش را رقم زده است.

این مجری مشهور تلویزیون آمریکا گفت: برنامه امشب او استثناست؛ به ویژه بعد از این که نشست خبری ترامپ را مشاهده کرده به این نتیجه رسیده که «این چیزی است که همه باید آن را تماشا کنند زیرا ارزشش را دارد.»

وی گفت: این، رئیس جمهوری است که اکنون و در بحبوحه شیوع بحران کرونا دست‌وپا می‌زند. اتفاقی برای او رخ داده یا این که فقط حالش خوب نیست؛ نمی‌دانم. اما به نظر می‌رسد ترامپ اکنون نمی‌تواند در انظار عمومی از واکنش‌های احساسی پرهیز کند.

ترامپ در واکنش به پرسش خبرنگار آسیایی سی‌بی‌اس که از او درباره مقایسه آمریکا با دیگر کشورها درباره تعداد کسانی که آزمایش کرونا از آنها انجام شده، گفت: این سوال را باید از چین بپرسید؛ وی سپس از او پرسید چرا چنین سوالی را مطرح می‌کند. ترامپ حتی به خبرنگار سی‌ان‌ان که تلاش کرد از ترامپ سئوالی بپرسد پاسخ نداد و تریبون را ترک کرد.

مدوو در این رابطه گفت: مشکل رئیس جمهوری چیست؟ نمی‌دانیم. اما باید مشکلی وجود داشته باشد. چه رئیس جمهوری را دوست داشته باشید یا نه، از این اقدام او در ملاءعام لذت ببرید یا نبرید، روشن است که مشکلی وجود دارد.

وی اضافه کرد: ممکن است او تحت فشار روحی باشد؛ شاید هم به دلیل رسیدگی به پرونده‌ مالیاتی و مالی‌اش باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
31 نفر این پست را پسندیده اند