کیانوش جهانپور در گفتگو با شبکه خبر با بیان اینکه تغییر ناگهانی در روند کرونا نداریم، اظهار کرد: یک روند تدریجی ظرف روز‌های اخیر در زمینه افزایش تعداد تست‌های پی سی آر داشته ایم و با توجه به گسترش شبکه آزمایشگاهی کشور از ۲ آزمایشگاه در روز‌های نخست طغیان بیماری کرونا به بیش از ۱۳۰ آزمایشگاه تا امروز، آمار گزارش شده، بیشتر به سمت شناسایی زودهنگام و فعال‌تر موارد ابتلا در حرکت است.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد مواردشناسایی شده، از موارد دارای تماس نزدیک با مبتلایان و یا موارد سرپایی با علائم خفیف و متوسط بیماری هستند که اخذ نمونه از آن‌ها انجام می‌شود. روند ما به سمت فعال‌تر شدن شناسایی و شناسایی زودهنگام موارد مبتلاست و ۳۰ درصد موارد جدید شناسایی شده، بستری اند و یا نمونه هایشان از بیمارستان‌ها ارجاع داده می‌شود در حالی که در اسفند و ابتدای فروردین حدود ۸۰ درصد موارد، مربوط به موارد ارجاعی از بیمارستان و افراد بستری شده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت متذکر شد: تشخیص قطعی مبتلایان به وسیله تست پی‌سی‌آر است و هیچ کشوری نیز موارد مشکوک را به عنوان موارد مبتلا گزارش نمی‌کند.

جهانپور در خصوص موضوع مطرح شده درباره پیاده کردن یک متخصص بیهوشی از هواپیما تصریح کرد: ما گفتگویی با شرکت هواپیمایی نخواهیم داشت و این موضوع را به وزارت راه و شهرسازی منتقل کردیم و قرار نیست مستقیماً به شرکت‌هایی که تحت نظر وزارت راه هستند مراجعه کنیم و از آن‌ها پاسخ بخواهیم و تعامل در دو وزارتخانه صورت می‌گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند