امیر کیومرث حیدری فرمانده، نیروی زمینی ارتش گفت: هر سالی که مقام معظم رهبری نامگذاری می‌کنند، طلیعه امیدی در مجموعه‌ها ایجاد می‌شود، نیروی زمینی ارتش نیز در این سال در حوزه تولید قطعات نظامی جهش مطلوبی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه شعار نیروی زمینی ارتش، ولایت مداری است، افزود ما سه مجموعه شهید زرهرن، جهاد خودکفایی و صنایع «یا علی» اصفهان را داریم که با پای کار آوردن تمام توان تلاش می‌کنیم که مراد و منظور فرماندهی معظم کل قوا در حوزه جهش تولید محقق کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: در حوزه قطعات تند مصرف که مسئولیت آن با مرکز تولید و بهینه سازی شهید زرهرن است با سرمایه گذاری مادی و معنوی امیدواریم آن چرا که در دستور کار قرار دادیم جامه عمل بپوشانیم.

امیر حیدری تصریح کرد در تولید قطعات بالگردی صنایع یا علی (ع) اصفهان را داریم که در سال «جهش تولید» نگاه ویژه ای را به این مرکز خواهیم داشت که بتوانیم تیراژ قطعاتی را تولید کنیم که آن‌را جهش یافته خطاب کنیم.

وی با اشاره به نهادینه شدن تولید قطعات در نیروی زمینی ارتش، خاطرنشان کرد در حوزه تسلیحات و تجهیزات به خصوص در چرخه دفاعی به خودکفایی دست پیدا کردیم و تلاش می‌کنیم که این خود کفایی را بیشتر نهادینه کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ما مجوز تولید محدود را داریم، گفت تولید انبوه توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام می‌شود، اما ما در سه حوزه شهید زرهرن، صنایع یا علی و جهاد خودکفایی سرمایه گذاری‌های خوبی را انجام داده‌ایم.

امیر حیدری افزود: در حوزه ربات‌ها، بالگردی، ضد زره، ضد موشک، کواد کوپتر، پهپادها و انواع سنسورهای پایش مرزی طرح‌های خوبی را در دستور کار قرار دادیم تا بتوانیم نیروی زمینی را در سطح اعلایی قرار دهیم. در حوزه پهپاد ها در دو عرصه تولید پهپادهای دست پرتاب و نگهداری از آن به موفقیت‌های مطلوبی دست یافته‌ایم.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند