مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دوسالگی خروج آمریکا از توافق هسته ای موسوم به برجام، در صفحه توئیتر خود نوشت: «دو سال پیش، دونالد ترامپ تصمیم شجاعانه حفاظت از جهان در برابر خشونت ایران و تهدیدهای هسته‌ای آن را با خروج از توافق ایران اعلام کرد. امروز، آمریکایی‌ها نسبت به وقتی که اگر در برجام می‌ماندیم امنیت بیشتری دارند و خاورمیانه صلح‌آمیز است.»

وزیر خارجه آمریکا در حالی این توئیت را منتشر می کند که روز گذشته جو بایدن به مناسبت دوسالگی سالگرد خروج آمریکا از برجام هشدار داد که ترامپ خاورمیانه را به آتش می کشد.

بایدن نوشت: دو سال پیش دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) کناره‌گیری کرد و این هفته وی قطعنامه قدرت جنگی را وتو کرد، که مانع از شروع جنگ با ایران بدون رضایت کنگره می‌شود. این تصمیمات خطر جنگ در خاورمیانه را افزایش داده است زیرا ترامپ در دو سال پیش از توافق برجام (معامله‌ای که به طرز قابل اطمینان ایران را از دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای منع کرد) خارج شد و بعد از آن وعده یک توافق بهتر را داد اما نتوانست به قول خود عمل کند.دونالد ترامپ علیرغم حق وتو باید این را درک کند: او صلاحیت ندارد و بدون مجوز کنگره نمی تواند جنگ راه بیاندازد.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند