به گزارش پایگاه خبری هیل، اداره آمار وزارت کار آمریکا روز جمعه در گزارشی نرخ بیکاری در این کشور طی ماه آوریل را ۱۴.۷ درصد اعلام کرد که این رقم بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا پس از رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ میلادی به شمار می‌رود.

بر اساس گزارشی که اداره آمار وزارت کار آمریکا موسوم به BLS درباره وضعیت اشتغال در این کشور در ماه گذشته میلادی منتشر کرده است،‌ در ماه آوریل 20.5 میلیون نفر در آمریکا شغل خود را از دست داده‌اند.

نرخ بیکاری در آمریکا تا پیش از وقوع بحران کرونا 3.5 درصد گزارش شده بود (طبق آمارهای اداره آمار وزارت کار آمریکا) و گفته می‌شد که این رقم پایین‌ترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از نیم قرن اخیر است.

با این حال پس از شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا و کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی در این کشور، بسیاری از اقتصاددانان هشدار دادند که در ماه ژوئن (اوایل فصل تابستان) نرخ بیکاری در آمریکا دورقمی خواهد شد، اما شدت بحران در آمریکا به حدی است که این پیش‌بینی دو ماه زودتر به واقعیت پیوسته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه‌تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب‌وکارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به‌طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده‌اند.

بر اساس آمارهای رسمی دولت آمریکا، تاکنون حدود 1.3 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود 75 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان و هم از لحاظ تعداد قربانیان کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه اول جهان قرار دارد.

صندوق بین‌المللی پول نیز در جدیدترین گزارش خود از چشم‌انداز اقتصادی جهان، نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سال 2020 را منفی 5.9 درصد پیش‌بینی کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند