رسانه‌های چین روز چهارشنبه یکپارچه وزیر خارجه آمریکا را مورد هجمه قرار داده و او را «یک دروغگو» خوانده‌اند که بدون دلیل و مدرک می‌گوید ویروس از یک آزمایشگاه در چین سرچشمه گرفته است.

وقتی پمپئو در مصاحبه اش با فاکس نیوز از چین به دلیل «مخفی کاری در برخورد با کرونا» انتقاد کرد، تلویزیون مرکزی چین نیز به او پرخاش کرد و او را «دشمن بشریت» نامید.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه دیگری با «ای بی سی» گفت شواهدی در دست است که نشان می‌دهد ویروس ساخته آزمایشگاهی در ووهان چین است.

به دنبال این اظهار نظر، رسانه‌های دولت و حزب حاکم در چین او را مورد انتقاد شدید قرار داده و با عصبانیت اعلام کردند که فقط دانشمندان می توانند درباره منشاء ویروس اعلام نظر کنند.

«آنتونی فاسی» از اعضای تیم پیشرو کاخ سفید در مبارزه با کرونا نیز می‌گوید که ویروس کرونا احتمالا از حیوانات نشات گرفته و شاید به طور اتفاقی از یک آزمایشگاه درز کرده باشد.

رادیو ملی چین با انتقادی شدید از وزیر خارجه آمریکا آورده است: اگر سیاستمداران شیطانی مانند پمپئو فکر می کنند با دروغگویی و بلوف زدن می توانند دوباره آمریکا را در اولویت و بزرگی قرار دهند، سخت در اشتباه هستند و این بیشتر به یک مزاح می ماند.

شینهوا خبرگزاری رسمی چین هم وزیر خارجه آمریکا را به دلیل اظهاراتش یک دروغگو خوانده است.

روزنامه «گوانمینگ» از نشریات حزب حاکم چین نیز از پمپئو و سیاستمداران آمریکایی با عناوینی چون «نابینایان و غیرمسئولانی» یاد کرده است که داده‌های چین درباره کرونا را زیر سوال قرار می‌دهند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند