جان راتکلیف در جلسه در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت موشک‌های بالیستیک، سلاح‌های متعارف و توانمندی هسته‌ای ایران «تهدیدی جدی علیه منافع آمریکا و متحدان ما» به شمار می‌روند. 

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «جامعه اطلاعاتی آمریکا باید در راستای پیشبرد کارزار فشار حداکثری آماده ارائه هشدارها و تحلیل‌های زودهنگام در خصوص پژوهش‌های هسته‌ای ایران و حمایت از تحریم‌ها و افراد دخیل در جلوگیری از فعالیت‌های ایران باشد.»

پیش از این هم پایگاه خبری-تحلیلی «نشنال‌اینترست» با اشاره به لفاظی‌های رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص حمله به قایق‌های ایران نوشته بود: «یادداشتی برای دونالد ترامپ: نیروی دریایی شبه‌نظامیان ایران (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) موشک‌های کشنده‌تری در اختیار دارد».

در این گزارش آمده است: «قایق‌های تندروی متعلق به نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بر حسب عادت کشتی‌های نیروی دریایی ایالات متحده و متحدانش را در خلیج فارس و بویژه در تنگه استراتژیک هرمز آزار می‌دهند. حالا به ادعای شبه نظامیان (سپاه پاسداران) این قایق‌های تندرو مجهز به موشک‌های پرنده هستند».

نشنال اینترست در پایان این گزارش درباره توانمندی‌های موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هشدار می‌دهد و می‌نویسد: «موشک‌های با برد بیشتر می‌تواند نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در بحبوحه جنگ خطرناک‌تر از قبل کند».

 

این مطلب برایم مفید است
83 نفر این پست را پسندیده اند