آخرین آمار دفتر آمار ملی بریتانیا نشان می‌دهد ۲۹ هزار و ۶۴۸ نفر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ در انگلیس و ولز تا ۲۴ آوریل (۵ اردیبهشت) جان باخته‌اند که از آمار کنونی ایتالیا با ۲۹ هزار و ۷۶ فوتی، بیشتر است. این بدان معناست که آمار تلفات واقعی بریتانیا تقریباً ۵۰ درصد بیشتر از برآوردهای اولیه است.

روزنامه انگلیسی «میرور» بنابر اعلام دفتر آمار ملی بریتانیا گزارش داد تا اول ماه مه، ۶ هزار و ۳۹۱ نفر در مراکز مراقبتی بریتانیا قربانی کروناویروس شده‌اند. به گفته این نهاد، ۵ هزار و ۸۹۰ مرگ در این مراکز تا ۲۴ آوریل در انگلیس و ولز به ثبت رسید.

با احتساب آمار مرگ و میر اسکاتلند و ایرلند شمالی، آمار کلی تلفات بریتانیا به بیش از ۳۰ هزار مورد می‌رسد که بالاترین رقم در اروپاست. همچنین بنابر آمار جدید، بریتانیا به لحاظ تلفات بعد از آمریکا در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

این آمار در میانه نگرانی‌ها درباره نرم‌افزار ردیابی کروناویروس، برنامه دولت برای کاهش محدودیتها و کمبود تجهیزات حفاظت شخصی برای کادر درمان بریتانیا اعلام شده است.

بنابر آمار پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۶۶۰ هزار نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۲۵۲ هزار و ۶۷۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند. همچنین حدود یک میلیون و ۲۰۴ هزار نفر بهبود یافته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند