رویترز گزارش داد، در حالی که ارزش دلار تقویت شده، اما افزایش تنش ها بر سر ویروس کرونا موجب شد تا قیمت طلا امروز نوسان محدودی را شاهد باشد و همچنان در نزدیکی ۱۷۰۰ دلار باقی بماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد افت به ۱۶۹۸ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت طلا روز جمعه و پس از آنکه ترامپ چین را به افزایش تعرفه ها تهدید کرد شاهد رشد بیش از یک درصدی بود. قیمت فلز زرد برای تحویل در ماه ژوئن در بازار آمریکا امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۷۰۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه گفت، «شواهد قابل توجهی وجود دارد» مبنی بر اینکه ویروس کرونا از یک لابراتوار چینی منتشر شده است.

آوتار ساندو، تحلیلگر بازار طلا در موسسه فیلیپ فیوچرز گفت: «نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه جنگ تجاری ممکن است مجددا شعله ور شود و چنین نگرانی هایی برای بازار طلا نتایج مثبتی دارد. همه این اظهارات مقامات آمریکایی و چینی نشان می دهد که دور جدیدی از رویارویی ها در زمینه تجاری در راه است.»

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت افزایش تعرفه ها علیه چین «قطعا یکی از گزینه هاست» و وی راه های تلافی کردن شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان چین را بررسی می کند.

قیمت طلا سال گذشته ۱۸ درصد رشد داشت و جنگ تجاری طولانی بین آمریکا و چین موجب تقاضا برای سرمایه گذاری های امن در بازار فلز زرد گردید. کاهش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا نیز در افزایش تمایل سرمایه گذاران به حضور در بازار طلا موثر بود.

تهدید تعرفه ای ترامپ موجب تضعیف ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا شده و دلار امریکا از پایین ترین رقم بیش از یک ماه اخیر فاصله گرفته است. همین مسئله در گرانتر شدن طلا برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند موثر بوده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند