فوتبال انگلیس همچون دیگر لیگ‌های اروپایی نزدیک به دو ماه است که به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور به حالت تعلیق درآمده و مشخص نیست که با وضعیت فعلی امکان ادامه برگزاری مسابقات در آن وجود داشته باشد؛ اگر چه باشگاه‌های جزیره متعهد شده‌اند که در صورت ایجاد شرایط امن مسابقات را از سر بگیرند.

گری ویلیامز یکی از مدیران برنامه فوتبال انگلیس به مسئولان اتحادیه فوتبال و سازمان لیگ انگلیس پیشنهاد کرده که ادامه مسابقات را در کشوری که خطرات کمتری برای بازیکنان دارد برگزار کنند. گزینه مورد نظر او استرالیا است که در آن کمتر از 7 هزار مورد ابتلا به کرونا و 93 مورد فوت گزارش شده است.

ویلیامز که خود ساکن استرالیا است شهر پرث را به عنوان مکانی مناسب برای میزبان از تیم‌های فوتبال انگلیس معرفی کرد و  به شبکه ABC Granstand گفت: استادیوم‌های کافی، آب و هوای مناسب داشته و از آن مهمتر بر شیوع کرونا کنترل داریم. موقعیت زمانی اینجا هم به گونه‌ای است که امکان برگزاری بازی در ساعات، 18، 20 و 22 وجود دارد چرا که ساعت 22 استرالیا، ساعت 15 انگلیس است و امکان پوشش بازی‌های لیگ برتر در تمام نقاط دنیا از جمله در آسیا و آمریکا هم وجود دارد. پس از نظر زمانی استرالیا محلی ایده‌آل برای برگزاری بازی‌های لیگ برتر است، همینطور از نظر سلامتی و وجود امکانات. فقط بازیکنان باید تا دو هفته پس از ورود به استرالیا باید قرنطینه باشند و بعد از آن امکان پخش تلویزیونی بازی‌ها بدون حضور تماشاگران وجود دارد.

تاکنون لیگ‌های بلژیک، هلند و فرانسه به دلیل شیوع کرونا تصمیم به نیمه تمام گذاشتن فصل گرفته‌اند اما سایر لیگ‌های اروپایی همچنان سرنوشتی مبهم دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند