سردار محمد ملاشاهی اظهار داشت: مرزداران سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از فعالیت باند کلان قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی میرجاوه مطلع شدند.

وی افزود: با اشراف اطلاعاتی مرزبانان، محل‌های تردد احتمالی قاچاقچیان شناسایی و برای رصد منطقه تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی با حساسیت ویژه‌ای مورد استفاده قرار گرفت که رادار موجود در نوار مرز خودروهای قاچاقچیان را شناسایی کرد.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، مأموران با اجرای طرح مهار و مسدود کردن محورهای نفوذی، قاچاقچیان را در محاصره خود قرار داده و با استفاده از قانون به کارگیری سلاح و با رعایت اقدامات احتیاطی و تأمینی، اقدام به تیراندازی به سمت قاچاقچیان کردند. قاچاقچیان که خود را در تنگنا می‌دیدند و توان مقابله با مرزبانان را نداشتند با مخفی کردن محموله مواد مخدر در دهانه "ملندی" میرجاوه از محل متواری شدند.

سردار ملاشاهی با بیان اینکه یک نفر از قاچاقچیان دستگیر شد و تلاش برای دستگیری سایر قاچاقچیان در مرزها ادامه دارد، اظهارداشت: مرزداران استان موفق شدند در پاک سازی محل درگیری ضمن توقیف 2دستگاه خودروی تویوتا، 2 تن و 306 کیلوگرم انواع موادمخدر شامل 2 تن و 70 کیلوگرم تریاک، 143 کیلوگرم حشیش، 60 کیلوگرم شیشه و 33 کیلوگرم سایر موادمخدر را به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: مرزهای استان سیستان و بلوچستان با حضور همیشگی مرزبانان غیور، برای فعالیت‌ قاچاقچیان مواد مخدر ناامن است و مأموران برای مبارزه با این پدیده شوم خانمان سوز، اجازه جولان به قاچاقچیان و باندهای کلان قاچاق مواد مخدر را در مرزهای ایران اسلامی نخواهند داد.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند