به گزارش روسیا الیوم، این وزارتخانه اعلام کرد، برای بهبود وضعیت لبنان و پاسخگویی به مطالبات مشروع مردم این کشور، باید اصلاحات ضروری اجرایی شود. فرانسه نیز  آماده است، از طریق رایزنی با شرکای خود در چارچوب تعهدات کنفرانس سیدر و نشست گروه بین‌المللی از تلاش‌های لبنان حمایت کند.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد، پاریس بار دیگر بر پایبندی خود به حاکمیت لبنان، ثبات و امنیت آن تاکید می‌کند و امنیت و ثبات برای رهایی لبنان از بحران‌های کنونی در سایه تنش‌های قوی منطقه‌ای کاملا ضروری است.

دولت لبنان روز پنج‌شنبه طرح نجات خود را برای مقابله با بحران اقتصادی تصویب کرد و هدف از آن حفظ سپرده‌ها، تقویت بانک‌ها و بازسازی آنهاست. از اهداف دیگر این طرح بازسازی دو بخش بانکی و مالی است و ساختار این دو بخش به گونه‌ای تغییر کرده که امکان دستیابی به تامین بودجه بین‌المللی را فراهم می‌کند.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در تماس تلفنی با  حسان دیاب، نخست وزیر لبنان گفت، پاریس از برنامه اصلاحاتی دولت بیروت حمایت می‌کند و در کنار صندوق بین‌المللی پول آماده کمک به این کشور است.

وی از نیت فرانسه برای برگزاری نشست "گروه بین‌المللی حمایت" پیرامون لبنان به محض پایان تعطیلی‌های ناشی از ویروس کرونا خبر داد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند