اسناد و سوابق بدست آمده توسط شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز نشان می‌دهد دولت دونالد ترامپ در ماه آوریل دستور تهیه بیش از ۱۰۰ هزار کیسه ویژه حمل اجساد را برای جان‌باختگان ویروس کووید-۱۹ صادر کرده است.

ان‌بی‌سی نیوز براساس اسناد تازه گزارش داد بزرگترین سفارش دولت فدرال برای کیسه‌های حمل اجساد یک روز پس از آن صورت گرفت که رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا از ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر فراتر نمی‌رود.

بنا به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، وزارت امنیت داخلی پیش بینی کرد ۵.۱ میلیون دلار برای خرید کیسه‌های حمل اجساد هزینه شود. بنا به این گزارش این کیسه‌های حمل اجساد هنوز به آژانس فدرال مدیریت بحران ارسال نشده اند.

برغم این بحران، رئیس‌جمهور آمریکا دست از اتهام زنی علیه چین برنداشته و شب گذشته باز هم مدعی شد ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. ترامپ در کنفرانس روزانه خود اعلام کرد: شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد منشا ویروس کرونا، آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان در چین است.

این گزارش‌ها در حالی منتشر شد که شیوع بی سابقه ویروس کرونا در آمریکا بیش از یک میلیون و ۹۵ هزار و ۳۰۴ نفر را مبتلا و جان ۶۳ هزار و ۸۷۱ نفر را گرفته است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند