حبیب الله مسعودی فرید در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بعد از اینکه موضوع کرونا مطرح شد مهدهای کودک جزو اولین گروه‌هایی بودند که مثل دانش‌آموزان تعطیل شدند، گفت: مهدهای کودک همچنین جزو کسب و کارهایی قرار گرفتند که به دنبال شیوع کرونا آسیب دیده‌اند.

وی با بیان اینکه به این ترتیب بنا شد تا اقداماتی که برای سایر کسب و کارها انجام می‌شود مانند بیمه یا کمک هزینه بیکاری یا وام‌هایی که قرار است به سایر کسب و کارها تعلق بگیرد، شامل حال مهدهای کودک هم شود، اظهار کرد: ما در این خصوص مکاتبات بسیار زیادی داشتیم، اما موضوع بازگشایی مهدهای کودک نیز بسیار مورد بحث قرار گرفته و تصمیماتی در این خصوص گرفته شده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: با بررسی‌هایی که انجام گرفت و تصمیمی که در ستاد مقابله با کرونا سازمان بهزیستی و در کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور گرفته شده قرار شد تا مهدها فقط برای ثبت نام کودکان ( بدون حضور کودکان) باز شوند و والدین می‌توانند حضوری و غیر حضوری با رعایت مسائل بهداشتی برای ثبت نام فرزندان اقدام کنند.

مسعودی فرید ادامه داد: اگر مهد کودکی بخواهد کارهای اداری یا تعمیراتی داشته باشد می‌تواند مهد را باز کند، اما پذیرش کودکان به هیچ وجه صورت نمی‌گیرد.

 به گفته وی، پذیرش کودک در مهدهای کودک منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا در سطح کشور است و آنها مثل باید در این خصوص تصمیم بگیرند. به این ترتیب بخشنامه اخیر بهزیستی که به استان‌ها ارسال شده فعلا در حد ثبت نام کودکان است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند