محمد شریعتمداری با مقایسه تلاش‌های امروز کادر بهداشت و درمان با مجاهدت‌های دوران دفاع مقدس اظهار کرد: به لطف الهی در کشور برخلاف تمام محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و فشار ۴۰ ساله نظام سلطه علیه ملت ایران درهمین دوران کوتاه دولت تدبیر و امید، خدمات بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شد و زیرساخت‌های مناسبی به وجود آمد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: پس از ورود ویروس کرونا به کشور، به لطف الهی و همت کادر درمانی بیمارستان‌های علوم پزشکی، ارتش، سپاه و تامین اجتماعی، کرونایی مانده در کنارخیابان یا مبتلای محروم از تخت بیمارستانی نداشتیم.

وی ادامه داد: مراکز درمانی تامین اجتماعی خدمات شایان توجهی به نظام سلامت داشتند و علاوه برانجام وظایف خود نه فقط به بیمه شدگان تامین اجتماعی بلکه به تمام مردم کشور کمک می‌کنند، همه کادردرمانی دربیمارستان‌ها و درمانگاه‌های تامین اجتماعی هم با روی گشاده، پذیرای بیماران کرونایی بودند.

شریعتمداری افزود: حدود ۱۰ درصد فعالیت‌های بهداشتی، درمانی کشور در سازمان تامین اجتماعی انجام شد، در خدمات بستری حدود ۳۰ درصد از مراجعات به سازمان تامین اجتماعی مرتبط و در بیماری کرونا از این تعداد نیز بیشتر بود، زیرا مردم با دیدن تابلوی مراکز درمانی به آن مراجعه می‌کردند و برای آنان تفاوت اهمیت چندانی نداشت که بیمه شده آن مرکز هستند یا خیر.

وی اظهار کرد: تاکنون نزدیک به ۱۰ درصد بستری شدگان در بخش درمان تامین اجتماعی بوده اند، میزان مرگ و میر در مراکز درمانی تامین اجتماعی به مراتب پایین‌تر از میانگین کشوری بوده است و این امر موجب افتخار است، امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عبور از این شرایط و رفع بیماری باشیم.

وی تاکید کرد: کادر درمان تامین اجتماعی در پیروزی بزرگ محو کرونا که در آینده نه چندان دور، به دست خواهد آمد، سهیم و شریک هستند.

شریعتمداری با اشاره به خدمات سازمان تامین اجتماعی دردوران شیوع ویروس کرونا یادآور شد: فعالیت‌های زیادی در این سازمان برای مقابله با شیوع این بیماری انجام شد که تمام آن‌ها دارای اهمیت زیادی هستند همان گونه که تداوم اعتبار دفترچه‌ها، ۴ میلیون مراجعه حضوری را حذف کرد.

وی افزود: باید در مقابل عظمت و بزرگواری کادر بهداشتی، درمانی کشور به ویژه همکارانم در سازمان تامین اجتماعی سرتعظیم فرود آورد که ملت ایران را تنها نگذاشتند، این اتفاق بزرگ برای کادردرمان تامین اجتماعی در تاریخ باقی می‌ماند، زیرا نه فقط افراد بیمه شده بلکه همه ملت ایران را تحت پوشش قراردادند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اگر استانداردها در طرح تحول سلامت رعایت می‌شد؛ می‌توانستیم نتیجه بهتری به دست آوریم، هزینه‌های سازمان تامین اجتماعی دراین طرح افزایش یافت در حالی که تحول مهمی در حوزه درآمد و منابع سازمان حاصل نشد.

شریعتمداری، ایجاد عدالت در درمان را یکی از اهداف مهم سازمان تامین اجتماعی دانست و تاکید کرد: درحال حرکت به سمت تحقق این هدف مهم هستیم.

وی اشاره کرد: تنقیح قوانین و مقررات سازمان تامین اجتماعی اهمیت بسیارزیادی دارد و تبدیل ۲ هزار بخشنامه به ۶۰ بخشنامه جدید کاربزرگ و بسیار ارزشمندی است و امیدواریم تداوم یابد ودرباره آن به خوبی اطلاع رسانی شود.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیری پرونده درمانی الکترونیک در سازمان تامین جتماعی را نیز کاری ارزشمند برشمرد و تصریح کرد: استفاده از بانک رفاه برای خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش تامین اجتماعی نیز اهمیت زیادی دارد و هر کمکی که قابل انجام باشد، برای کمک به بازنشستگان باید گسترش پیدا کند.

دستور راهبردی مقام معظم رهبری در آزادسازی سهام عدالت

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دستور مقام معظم رهبری در آزاد سازی سهام عدالت بسیارراهبردی و ارزشمند است، ارزش این سهام امروزه به بیش از ۱۰ برابر رسیده است و مردم باید دقت داشته باشند که این سهام را ارزان نفروشند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بورسی شدن شستا را گامی بسیار بزرگ و ارزشمندی در تحقق شفافیت دانست که امروز به نتیجه نهایی رسیده و افزود: امروز مجموعه شستا زیر یک‌نورافکن بزرگ و در برجی شیشه‌ای فعالیت می‌کند، این وضعیت به نفع آیندگان است، زیرا امکان سوءاستفاده از شستا را منتفی و هدف صیانت از اموال و دارایی بیمه شدگان را محقق می‌کند، ما باید امانتدارانه از این امانت نگهداری کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند