دکتر سعید مهرزادی از اعلام وصول بیش از ۷۰۰ طرح و لایحه در مجلس دهم شورای اسلامی خبر داد و گفت: از مجموع ۷۰۴ طرح و لایحه اعلام وصول شده، ۱۹۶ مورد آن مرتبط با حوزه سلامت بوده که از این تعداد ۱۳۹ مورد طرح نمایندگان و ۵۷ مورد لوایح پیشنهادی دولت بوده است.

سرپرست اداره کل امور مجلس با اشاره به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته حوزه سلامت در زمینه طرح ها و لوایح افزود: خوشبختانه طی سنوات اخیر طرح‌ها و لوایح ارزشمندی تبدیل به قانون شده‌اند که اثرات مثبت قوانین تصویب شده به طور قطع در آینده‌ای نه چندان دور بر سیستم سلامت و بهداشت و درمان کشور مشهود خواهد بود.

مهرزادی گفت: از مهم‌ترین این طرح‌ها و لوایح می‌توان به قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، قانون حفاظت از خاک، قانون هوای پاک، طرح ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیر مجاز آسیب رسان سلامت در رسانه های ارتباط جمعی و ... اشاره کرد که تصویب هر یک از آنها با تلاش همکاران معاونت پارلمانی، اعضای کمسیون های مختلف مجلس به ویژه کمسیون بهداشت و درمان و همچنین حمایت‌های بی‌دریغ وزیر محترم بهداشت صورت گرفته است.

سرپرست اداره کل مجلس وزارت بهداشت، در ادامه با تاکید بر دغدغه‌های نظام سلامت برای ارتقای سطح بهداشت و درمان کشور و همچنین تامین منابع مالی پایدار در حوزه سلامت، به لایحه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده که اخیرا در صحن علنی مجلس تصویب شده است، اشاره کرد و گفت: تصویب این لایحه در راستای حمایت از تامین اعتبارات حوزه سلامت از طریق مالیات بر کالاهای آسیب رسان به سلامت و دخانیات و همچنین کمک به ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات بهداشتی و درمانی کشور خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی افزود: انتظار می‌رود با تصویب نهایی چنین طرح‌ها و لوایحی منابع درآمدی جدید در بخش سلامت ایجاد شود که بتواند در سطح کشور پشتیبان برنامه‌های سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند