رژیم صهیونیستی در حالی رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای را آغاز کرده که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی از پانزده هزار و هشتصد نفر گذشته است.

وزارت بهداشت این رژیم امروز (پنجشنبه) اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته تا کنون ۸۸ نفر دیگر به ویروس کرونا مبتلا شدند که نسبت به دیروز شاهد افزایش است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این وزارتخانه، با احتساب تعداد ابتلاهای جدید، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به ۱۵۸۷۰ نفر افزایش یافت که حال ۱۱۷ نفر از آنها وخیم است.

همچنین با جان باختن هفت نفر دیگر، تعداد قربانیان کرونا در فلسطین اشغالی نیز به ۲۱۹ نفر افزایش یافت.

مقامات ارشد در وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی هفته قبل گفته بودند تل‌آویو اقدامات لازم برای ایجاد شبکه‌ای گسترده برای نظارت بر روند شیوع ویروس کرونا در فلسطین اشغالی و انجام تعداد بالای آزمایش ابتلا به این ویروس را انجام نداده و برای موج دوم آن آماده نیست.

چند روز گذشته نیز دکتر «یگال سادِتسکی» رئیس خدمات سلامت عمومی در وزارت بهداشت این رژیم، هشدار داده بود کاهش محدودیت‌های عمومی و قرنطینه‌ای و همچنین عدم اجرای فاصله‌گذاری فیزیکی می‌تواند روند کاهشی در نرخ ابتلا به ویروس کرونا را معکوس کرده و منجر به جهش تعداد مبتلایان شود.

پیش از این نیز گزارش محرمانه‌ای در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) نشان داده بود که رژیم صهیونیستی برای مقابله با ویروس جدید کرونا، تجهیزات درمانی کافی ندارد.

مسئولان آسایشگاه‌ها و خانه‌های سالمندان در فلسطین اشغالی نیز می‌گویند به دلیل بی‌توجهی رژیم تل‌آویو به این اماکن در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، میزان مرگ‌ومیر آنها رو به افزایش است.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند از روز دوشنبه از مرز سه میلیون نفر فراتر رفت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند