«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در حساب توئیتری خود با اشاره به اقدامات و برخی ادعاهای مقامات آمریکایی برای بازگشت به توافق برجام گفت: تلاش‌های آمریکا برای اینکه خود را به عنوان عضوی از برجام جا بزند، سرانجامی ندارد.

به گفته این دیپلمات روسی، بازگشت و یا عضویت آمریکا در برجام چیزی شبیه مسخره کردن یک عقل سلیم است.

این اظهارات نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین پس از آن عنوان می‌شود که دو روز پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا، در صدد تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران است که پاییز امسال به پایان می‌رسد و همزمان در حال کار روی طرحی است که عضوی از توافق هسته‌ای با ایران (برجام) باقی بماند.

اولیانوف در ادامه در واکنش به اقدامات مقامات آمریکایی درباره بازگشت به برجام گفته است: کسانی که به مقامات آمریکا مشورت می‌دهند، پیشنهاد و مشاوره بدی به آنها می‌دهند.

میخائیل اولیانوف همچنین در پایان واکنش خود، با اشاره غیر مستقیم به تبعات و نتایج منفی خروج از برجام برای آمریکا گفته است: نگرش‌های بدبینانه باید تا حدی محدود باشند تا سیاست ملی یک کشور را به بدترین شرایط خود نرسانند.

آمریکا دو سال پیش یک‌طرفه از برجام خارج شد و همه تحریم‌های علیه ایران را که با توافق هسته‌ای برداشته شده بودند دوباره اعمال و تحریم‌های گسترده و تازه‌تری را هم اضافه کرد. این سیاست آمریکا از سوی مقامات دولت ترامپ تحت عنوان فشارحداکثری اعلام شد، اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و حتی مقامات آمریکایی سیاست فشارحداکثری ترامپ علیه ایران تاکنون بی نتیجه مانده و به بن بست رسیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند