«ایلان باز» یکی از مسئولان امنیتی سابق رژیم صهیونیستی تاکید کرد که کابینه جدید این رژیم به جای تمرکز بر روی مسأله الحاق کرانه باختری باید به مشکلات و چالشهای دیگر در اراضی اشغالی بپردازد.

 

وی در ادامه افزود: ما با ۲ چالش مهم رو به رو هستیم، مسأله گسترش ویروس کرونا و مسأله الحاق بخش هایی از کرانه باختری.

 

ایلان باز اعلام کرد: نباید مسأله الحاق بخش هایی از کرانه باختری را به دیگر مسائل از جمله اقتصاد و کمک به خانواده های نیازمند و سیستم بهداشتی ضعیف و کمبود بودجه به دلیل گسترش کرونا ترجیح داد.

 

وی تاکید کرد: کسانی که موافق الحاق کرانه باختری هستند باید از خود سؤال کنند که سرنوشت این روند و پیامدهای آن چگونه خواهد بود.

 

ایلان باز گفت: الحاق بخش هایی از کرانه باختری چه به صورت گسترده و چه به صورت جزئی، خسارتهای سنگینی را به امنیت اسرائیل و اقتصاد آن و روابط بین الملل وارد خواهد کرد. واکنش ها به حدی خواهد بود که نمی توانیم آنها را کنترل کنیم.

 

وی به شرایط بد اقتصادی در اراضی اشغالی اشاره کرد و گفت: در سایه گسترش ویروس کرونا، اقتصاد اسرائیل به شدت ضربه خورده است و بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار اسرائیلی بیکار هستند. ما هیچ ایده ای در خصوص پایان این وضع نداریم. ما بر خلاف دیگران، اقدام زیادی برای کمک به بیکاران نکرده ایم.

 

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند